Дискредитація добровольців – робота спецслужб Росії, – нардеп з Волині

Російські спецслужби здійснюють заходи, які спрямовані на дискредитацію добровольчих батальйонів, – каже народний депутат Ігор Лапін.

«Першою умовою Путіна було що? Прибрати Національну гвардію і розформувати добровольчі батальйони. Він говорив про це ще навесні 2014, називаючи нас укропами, карателями, втіленням усього зла», – розповів нардеп у інтерв’ю Волинській правді.

«Тоді виконати його умову було неможливо, тому що добровольчий рух вже набрав масовості. І сказати, що добровольці нам не потрібні, коли армії практично немає, ніхто не відважився б. Якщо не помиляюся, на початок ведення бойових дій на Сході чисельність нашої армії була до 40 тисяч чоловік, а готових воювати з них було тисяч 5, не більше», – додав він.

Перші спроби дискредитації, каже Лапін, були пов’язані з батальйоном «Донбас».

«Тому чіпати їх тоді було небезпечно. Спочатку пробували «парафінити» «Донбас», буде Семенченко командиром, не буде. Потім взялися за «Айдар», що ми махновці, негідники і т. п. Знаю, що розформувати «Айдар» намагалися разів із шість, з них тричі — дуже жорстко. Я розмовляв тоді з командуючим сектором. З ним ми бачилися часто, бо всі бойові операції планувалися спільно зі Збройними силами. Як правило, першими йшли штурмовики «Айдару», захоплювали позиції, військові підрозділи заходили після нас і закріплювалися на цих позиціях. Так ось, коли зайшла серйозна мова про розформування нашого батальйону, командуючий сектором сказав, що подасть рапорт, бо він не має з ким воювати», – мовив він.

Також нардеп переконаний, що від початку війни в добровольчі батальйони наповнили агентурою ФСБ.

«Програма Путіна виконується. Це ясно. Дискредитація добровольців, дискредитація мобілізації, комбатів. Чому правоохоронці не кажуть «військовослужбовець», а скрізь фігурує назва «Айдар»? Ми ж підрозділ, який підпорядковується ЗСУ. Чому не сказати, що військовослужбовець такої то військової частини вчинив правопорушення і назвати її номер? Ніхто не каже, що якісь махновці з шевронами «Айдару» щось не хороше зробили. Ні, кажуть, що «Айдар» зробив. Доповідаю: айдарівці воюють на передовій», – висловився Лапін.