Волиньрада просить Московський патріархат засудити сепаратизм

На сесії облради підтримали звернення Луцької міської та районних рад до місцевих прихожан Української Православної Церкви, яка є частиною РПЦ.

У зверненні прихожан закликають не потурати сепаратизму, не зривати мобілізації а спільно з української церквою помолитися за загиблих воїнів та перемогу.

За таке звернення проголосували депутати 25 червня.

Російська Федерація не має наміру обмежитися захопленням Криму. Верховна Рада ще в січні визнала Росію країною-агресором, тому всі громадяни України мають припинити будь-які дії, які можуть бути спрямовані на підтримку Росії. Особливу роль у війні України з Росією займають ієрархи Української Православної Церкви Московського патріархату. Війну проти України вони називають священною, а РПЦ використовує свій необмежений вплив на УПЦ МП. Саме тому значна частина УПЦ МП не засудила анексію Криму, а визнала її, війну на Донбасі вони називають громадянським конфліктом. Не у всіх церквах моляться за загиблих воїнів та закінчення війни. Доходить навіть до закликів до зриву мобілізації, ‒ переконують депутати.

Тому у зверненні священнослужителів УМП МП попросили звернутися до керуючих органів церкви, щоб засудити сепаратизм, а також заборонити служіння тим священикам, які підтримують ЛНР і ДНР. Тим, хто не підтримує політики, вийти зі складу РПЦ. Якщо переконати верховне керівництво не вдасться, то служителі можуть особисто долучитися до служінь у помісній церкві.

Звернення знайшло підтримку у депутатського корпусу – «за» проголосувало 56 депутатів.