Луцький гуртожиток, як засіб політичних маніпуляцій

Депутати Луцької міської ради погодилися прийняти гуртожиток на вулиці Привокзальній, 13 у комунальну власність.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Таке рішення депутати підтримали  під час 75-ї сесії міськради.

Цей гуртожиток на слуху в Луцьку вже тривалий час. Адже свого часу акціонери швейної фабрики внесли його до статутного фонду товариства. Однак, беручи кошти за утримання будинку з мешканців, жодних робіт не проводили, чим довели його до руйнації. Самі мешканці теж робіт проводити не можуть, бо не є власниками квартир, приватизувати які вони нині не можуть.

Проблему підняли й на нещодавньому засіданні виконкому. Тоді до влади міста прийшли мешканці гуртожитку.

І от, під час 75-ї сесії міськради на розгляд обранців громади винесли проект рішення про згоду на прийняття приміщення в комунальну власність. Одна з акціонерок товариства – депутат Олена Голєва – попросила в депутатів підтримати проект рішення. Вона заявляла, що сама зацікавлена в тому, щоб гуртожиток став комунальним, і нарікала, що надмірна увага до питання – то спланована проти неї акція.

Під час виступів щодо цього проекту від Олени Голєвої прозвучали фрази, що питання виносить група «Новий Луцьк» Луцькради неспроста. І що то саме заступниця Луцького міського голови Лариса Соколовська порадила мешканцям гуртожитку звернутися до цих депутатів, які, своєю чергою, розпочали проти неї анти-кампанію в ЗМІ.

Голєва запевняла, вона – за те, щоб допомогти людям. І сама ініціювала зустріч із ними на вечір 24 червня.

Прийняти проект рішення просив голова «Нового Луцька» Андрій Осіпов. А його «одногрупник» Ігор Поліщук заявив, що його увагу до проблеми пояснюється тим, що на Привокзальній, 13 – його виборці.

Врешті, проект рішення підтримали.

Але заява Олени Голєвої викликала обурення в Лариси Соколовської. В телефонному коментарі ВІПу вона розповіла, що проблема з гуртожитком на Привокзальній, 13 – дуже давня. Люди ходять багато років та просять передати в комунальну власність, і за законом України приватизувати кімнати в гуртожитку. А він зараз взагалі протизаконно включений у статутний капітал швейної фабрики. «Але я так зрозуміла, що акціонери попрацювали, забрали і тепер люди мають проблему. Плюс зараз будинок валиться, а люди нічого не можуть зробити, бо це не їхнє житло, яке наразі неможливо приватизувати», – наголосила заступниця міського голови.

«Мешканці гуртожитку неодноразово були в мене на прийомах. Бо проблеми були увесь час. Завжди були спроби змусити Голєвих (акціонерів) передати гуртожиток у комунальну власність. Вони жодним чином на звернення не відповідали. Їм надсилали рішення комісії, яка займається гуртожитком, викликали голову акціонерного товариства. Останній обіцяв, що поговорить з головними акціонерами. Але відповіді від них ми так і не дочекалися: ні письмової, ні усної. Нещодано люди знову прийшли. Вони побоюються, що будинок впаде їм на голови. Відповідно, я їм сказала: «Є Олена Голєва, депутат Луцької міської ради. Прийдіть до неї такою делегацією, поговоріть. До речі, у гуртожитку вже створений будинковий комітет і ми навіть пропонували, що можна по програмі капітального ремонту житла поремонтувати, не залучаючи грошей акціонерів. Люди готові свої кошти вкладати, аби лиш їм дали їхнє житло. Але – незважаючи на всі звернення-пропозиції – жодної реакції не було», – розповіла Лариса Соколовська.

«Щодо того, що я особисто спрямувала їх до групи «Новий Луцьк». Я на прийомі взяла від людей заяву на моє ім’я, ще раз повторила рішення комісії і направила його на правління. А другу заяву порекомендувала написати на голову та секретаря міськради, щоб депутатська комісія по етиці і моралі змогла розглянути поведінку Олени Голєвої щодо того, що вона не реєструє заяви мешканців міста. Але, оскільки у цю комісію входить Андрій Осіпов, то на засіданні виконкому це питання виникло вже зовсім в іншому ракурсі. Депутат хотів визнати будинок аварійним. Хоча ми людям пропонували реальне рішення. А звернення до депутатського корпусу було необхідним лише для того, щоб вплинути на Олену Голєву, аби гуртожиток перейшов у комунальну власність. Тому на виконкомі я запропонувала додати такий пункт, щоб підготувати рішення міськради, як дати згоду на прийняття у комунальну власність. А для цього найперше акціонери мають зібратися і виключити гуртожиток зі статутного капіталу», – поділилася Лариса Соколовська перебігом подій.

Тому, за словами заступниці градоначальника, заява Олени Голєвої – це непорядно та маніпулятивно.