Луцьк: священик відібрав гойдалки у дітей

Священик Української автокефальної православної церкви святих апостолів Петра і Павла, що розташована в луцькому парку на вулиці Баранова, закрив на замок гойдалки.

Тож малечі зараз нема де навіть погойдатися, – пише Район Луцьк.

Діти, які живуть в прилеглих будинках, прийшли, як завжди, побавитись на невеличкому майданчику, встановленому недавно біля церкви благодійним фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк», однак на гойдалках погойдатись вони не змогли, бо ті обкручені ланцюгом і закриті на замок.

До сьогодні в парку могли безперешкодно гратися діти, а після встановлення дитячого майданчика та ігрових конструкцій місце взагалі стало улюбленим для батьків з дітками, адже нарешті трішки подбали і про них.

Однак однією з конструкцій, а саме гойдалкою, наразі скористатись неможливо. Отець Володимир каже, що відтепер він відкриватиме її тільки у своїй присутності, адже люди, мовляв, не цінують, зробленого тут ним, тож таким чином він вирішив «покарати» дітей та підлітків, які, мовляв, смітять в парку та нібито нищать насаджені квіти.

Після встановлення ігрового майданчика його віддали на баланс церкви, тому ніхто зірвати ланцюг не має права.

Мама двох діток Ілона жаліється, що ввечері діткам неможливо погойдатись:

«Як можна додуматись до такого – закрити гойдалку на замок? Батюшка що, цар чи Бог, що таке собі дозволяє? Парк – це наша територія, і ми все одно сюди приходитимемо, бо де нам тоді гратись і гуляти? Іншого місця поблизу нема, а дітей на околиці багато. І сміття тут ніколи не було, це вигадка і брехня», – каже вона.

Величезну територію парку на вулиці Баранова кілька років тому віддали «автокефалам» в оренду на 49 років. Тут розміщені тимчасова церква і цегляний храм. Свого часу настоятель храму розчистив тут дерева й кущі, постійно косить траву, старається облагородити територію.

Люди побоюються, що невдовзі, після обгородження території парку (а це, мовляв, буде скоро), священик взагалі заборонить людям заходити в парк.