Краєзнавці вимагають не знищувати образ старовинного Луцька

У Луцьку краєзнавці попросили підтримки у депутатів, аби зупинити незаконне будівництво у Старому місті.

Про це йшлося 25 червня під час засідання комісії Луцької міської ради з міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму, – пише Під прицілом.

Як відомо, комісія скликалася з приводу створення робочої групи, яка займатиметься питанням збереження та розвитку історичного Луцька.

Зі слів представника комітету захисту національної спадщини Ігора Левчука, на вулиці П’ятницька гірка в районі Старого міста – незаконне будівництво. До споруди добудовують два поверхи. Тож комісію міськради попросили, щоб вона звернулася в управління архітектури про непогодження цього будівництва.

Як розповів Ігор Левчук, наразі на вулиці залишилось лише декілька будинків, які мають історичний образ цієї вулиці і добудова у два поверхи з балкончиками не буде вписуватися у архітектуру вулиці.

Натомість депутат міськради Павло Данильчук запропонував звернутися Управління архітектури і містобудування про призупинення цього будівництва і надання висновків про його законність.

Усі представники комісії підтримали цю ідею.

Ще одним питання щодо збереження історичної спадщини Луцька стала стара бруківка, яку виявили під час реконструкції вулиці Крилова. Краєзнавець Ігор Левчук розповів під час комісії, що під старим асфальтом виявили стару польську бруківку. Позаяк давнє покриття у задовільному стані, краєзнавці просять зберегти історичну кладку.

Зі слів Ігоря Левчука, на цій вулиці під асфальтом збереглася стара польська бруківка – шашка Терлінського. На думку краєзнавця, історичну кладку потрібно залишити тому, що вона майже не пошкоджена і дорога рівна, без вибоїн та перепадів.

Тому члени комісії вирішили звернутися до міського голови Миколи Романюка з листом про збереження історичного покриття вулиці.