Будівництво на Стрілецькій: жителі «не помирилися» із забудовником

Мешканці вулиці Стрілецької зустрілися з представником забудовника, який зводить будинок на Стрілецькій, 21б, щоб узгодити заїзд до нового будинку. Проте домовитися з забудовником не вдалося. Під час зустрічі навіть дійшло до невеликого фізичного протистояння жителів із невідомим молодиком.

Зустріч відбулася 25 червня.

Ініціював її разом з мешканцями керівник «Народного контролю» в Луцьку та депутат міської ради Павло Данильчук. Окрім мешканців, на місце події прибув перший заступник міського голови Тарас Яковлев, член виконкому Олег Бондарук, активіст “Народного контролю” Сергій Мерчук та інші.

Інтереси забудовника представляв Іван Остапюк. Він запевнив мешканців у тому, що всі документи в порядку та запропонував їм за кошт забудовника «замовити» певний благоустрій території.

Проте жителів сусідніх будинків не цікавить така перспектива: вони лише хочуть, щоб забудовник організував доїзд не через їхній двір. Також вони проти перспективи паркування автомобілів майбутніх мешканців багатоповерхівки під їхніми вікнами. А цього не уникнути, кажуть люди, бо біля нового будинку місця немає.

Люди засипали Остапюка запитаннями, але він постійно повторював, що приїхав вирішувати питання, які зазначені у рішенні виконкому від 17 червня, а саме благоустрою території. Тому відповідь на більшість питань люди так і не почули.

Проте представник забудовника розповів, що альтернативні шляхи доїзду до новобудови, які влаштовували б мешканців прилеглих будинків, шукали.

Один з них у проекті має в’їзд і виїзд, але тільки на папері. Фактично ж на місці виїзду розташований паркан. Другий можливий шлях доїзду – з боку вулиці Ярової. Мешканців такий варіант влаштовував би, проте питання належить до юрисдикції Львівської залізниці. Іван Остап’юк розповів, що залізничники створять комісію, яка вивчить питання та дасть висновок про можливість чи неможливість доїзду з боку колій. Проте коли дадуть висновок, чи принаймні дату початку роботи комісії він назвати не зміг.

Турбують мешканців сусідніх будинків й інші питання, наприклад вбиральня будинку №21, яка зараз знаходиться на території будівництва. Проте представник забудовника каже, що після зведення будинку вбиральню звідти переставлять у двір сусіднього будинку. Мешканці не згодні з такою перспективою.

Нагадаємо, територія, на якій будують новий будинок, попереднім власником фірми-забудовника була передбачена як прибудинкова для будинків 21 та 21а. Зараз же люди залишилися ні з чим.

Тарас Яковлев порадив представнику забудовника пристати на умови людей і таким чином виправити репутацію підприємства. Він нагадав, що будинки 21 і 21а, також збудовані ПП «Турія», мають ряд проблем і не здані в експлуатацію.

«Якщо ви не домовитеся тут, то виконавчий комітет Луцької міської ради, маючи на те законні повноваження і право просто звернеться до суду, щоб визначити законність вашого будівництва. Я не впевнений, що ми цю справу в суді виграємо, але я вам даю гарантію, що років 2-3 ми посудимося», – сказав Тарас Яковлев. Тому єдиний варіант  – домовитися з людьми.

Проте представник забудовника «співав своєї» – зібралися говорити про благоустрій, то давайте говорити про благоустрій. На прохання показати місце для парковки та смітників не на плані, а в реальності він відреагував словами «Як показувати , якщо ще не все збудовано?».  На зауваження, що такого місця просто не передбачено, Остапюк вирішив змовчати.

Після півторагодинної розмови люди втомилися слухати одноманітні аргументи представника забудовника. Проте коли один з мешканців почав експерисвно розмовляти з представником «Турії», молодик, який стояв позаду Остапюка, поліз до чоловіка з кулаками. Дебошира швидко «скрутили» та викликали міліцію, яка забрала правопорушника до відділку.

В результаті перемовин не вдалося дійти консенсусу. Мешканці будинків пристали на пропозицію Павла Данильчука зібратися наступного тижня та разом з депутатами відвідати власника фірми, щоб обговорити перспективу заїзду. Якщо ж питання не вдасться врегулювати, мешканці мають намір замовити експертизу, щоб перевірити дотримання усіх норм та у разі невладнання конфлікту судитися із забудовником.