У Луцьку не спростили скликання громадських слухань

Депутати Луцької міської ради не підтримали рішення про внесення змін до Статут територіальної громади, щоб дозволити проводити громадські слухання за підписами 100 людей, а не 500.

Таке рішення щодо проекту групи «Новий Луцьк» прийняли під час сесії ради у середу, 24 червня. Як пояснив депутат Ігор Поліщук, це дозволить мешканцям окремого багатоквартирного будинку проводити слухання, адже там може проживати 100-150 людей. Щоб зібрати підписи, потрібна ініціативна група із 15 чоловік, яка повідомляє міську раду про намір провести такі слухання і збирає підписи.

Натомість в окремому будинку, мешканці якого мають проблему, дуже важко. Депутат Анатолій Бірюков відзначив, що в Луцьку не важко зібрати і 500 підписів. Тому не підтримав його.

Натомість депутат Андрій Осіпов назвав позицію депутатів, які не підтримують проект, «фарисейством». Депутат Богдан Шиба відзначив, що можна зменшити кількість і до 20-30, бо проблема 20-30 людей потім може вилитися у загальноміську.

«Яке ми маємо право своїм виборцям встановлювати таку планку, ценз?» – здивувався Шиба. Василь Гриб відзначив, що є інші механізми вирішити проблеми мешканців – зустрічі із депутатами, депутатські запити, звернення тощо. А таку ініціативу він назвав «популізмом» та «піар-акцією».

Павло Данильчук відзначив, що потрібно дати людям можливість самим давати пропозиції міській раді, бо тоді вони будуть приходити і зривати сесії, адже не мають іншого виходу.

У підсумку проект підтримали лише 13 депутатів.