У Луцькраді заявляють, що в Україні «переслідують патріотів»

Депутати Луцької міської ради підтримали проект рішення про підтримку звернення до Верховної Ради та Петра Порошенка щодо переслідування патріотів.

Таке рішення прийняли під час сесії Луцької міської ради у середу, 24 червня.

Автор тексту Павло Данильчук відзначив, що останнім часом влада не хоче розслідувати вбивства активістів. Натомість затримують революціонерів і патріотів, які воювали на Сході. Також влада нібито посягає на права добровольчих батальйонів.

Звернення

до Президента України Порошенка П.О. та Верховної Ради України з приводу відновлення переслідувань українських патріотів та загрози дискредитації добровольчого руху

Протягом останнього часу МВС та прокуратура вчинила кілька резонансних дій, спрямованих на дискредитацію і ліквідацію добровольчого руху вцілому, та нейтралізацію «небезпечних» активістів персонально.

З одного боку не покарані вбивці Небесної Сотні, Олександра Музичка, винні в трагедії Іл-76, котлах на Сході та інше. З іншого боку так звані правоохоронці дивовижно швидко нібито розкривають справи, куди винними призначають дієвих патріотів України.

Лише останні резонансні справи – ув’язнення Юрія «Хорта» Павленка у Вінниці за зіпсований портрет Порошенка, Віта Завіруха проти «Беркута», кампанія проти Айдару, ситуація із підрозділом «Торнадо», «вбивці Бузини». Причому громадськості відомо про шалену кількість кричущих порушень, які свідчать про фальсифікацію справ – незаконне спостереження, прослуховування, проникнення в домівки, псування і крадіжки майна, псевдо-свідки, ніби-то вручені повістки тощо.

Є десятки справ, де не лише закон, але справедливість і кров патріотів вимагають покарання, але МВС, ГПУ та суди безсилі. То нема винних, то винні «несподівано» тікають. І у втечах знову нема винних.

Але в той же час використовується найменший привід для репресій проти патріотів. Вибіркова справедливість.

Констатуємо:

– представники системи були при Януковичі і лишають зараз здебільшого недоторканими, не несуть покарань навіть за особливо тяжкі злочини, тобто система своїх не здає;

– розкручується маховик псевдо-судових і навіть поза-судових розправ і з патріотами (вбивство О.Музичка), що є помстою чиновників, працівників міліції, судів і прокуратури тим, хто наважився на революцію;

– для т.зв. розкриття злочинів із звинуваченням патріотів використовуються методи і напрацювання попереднього режиму для боротьби з тодішньою опозицією.

Нема сумніву, що при сучасному псевдо-правоохоронному апараті, патріотам годі сподіватись на об’єктивне розслідування та справедливий суд. Міністр МВС Аваков, котрого неодноразово ловили на брехні і маніпулюванні фактами, повинен сам бути об’єктом докладних розслідувань.

В той же час, своїми діями вже після Революції, МВС, ГПУ та суди лише поглибили недовіру до держави. І якби виявилось, що хтось із патріотів дійсно винен у тих чи інших злочинах, то суспільство не повірить дискредитованим органам влади.

Таким чином діяльність МВС, ГПУ та судів не лише переслідує мету самозбережння цих по-факту ОПГ, але і спричиняє суспільну напргу. В умовах війни, такі дії є або зрадою або прирівнюються до неї.

У зв’язку з цим Луцька міська рада вимагає від Президента України та Верховної Ради України:

– забезпечити об’єктивне, відкрите, незалежне від Авакова та Шокіна розслідування справ проти патріотів;

– забезпечити публічні суди присяжних щодо справ патріотів;

– провести негайні чистки в лавах МВС людей які причетні до репресій проти патріотів;

– покарати згідно закону кожного винного у фальсифікації справ на будь-якому етапі, а не просто «звільнити з органів внутрішніх справ».

Справедливість і прозорість цих справ є справою виживання української держави в умовах війни. Інакше гряде соціальне загострення, що поховає цей режим і поставить під загрозу саме існування України.