У Луцькому «політесі» – другий тур виборів ректора

У Луцькому національному технічному університеті  з затримкою почався другий тур виборів ректора.

Спостерігачі хотіли покласти в кабінки свої ручки – запідозривши в запропонованих якийсь “підвох”. Окрім того, кабінки для голосування цього разу – злегка відкриті, – пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Завершити голосування планують о 15:00.

Нагадаємо, перший етап голосування відбувся 17-го червня. Тоді на посаду ректора ЛНТУ претендували 8 кандидатів: доктор технічних наук, професор, депутат Луцької міської ради Петро Савчук, професор Зоряна Герасимчук, професор Сергій Пустюльга, кандидат технічних наук, доцентІгор Бурчак, доктор технічних наук, кандидат технічних наук, доцент Валентин Талах, доктор економічних наук, доктор технічних наук, професор Володимир Дідух, доктор технічних наук, професорВіктор Марчук, доктор географічних наук, професор Ярослав Мольча.

Згідно з результатами виборів, перемогу отримав завідувач кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування, доктор технічних наук, професор Петро Савчук, який набрав 40% голосів. Проте цього недостатньо для оголошення офіційного результату, тому наразі відбувається другий тур. Тут претендентів на пост керівника вишу – всього двоє – Петро Савчук та Зоряна Герасимчук.

За 10 хвилин до початку виборів, із заявою до членів комісії звернувся спостерігач від громадської організації «Народний контроль» Микола Грисюк. Він наполіг, аби ручки, які лежали в кабінках для голосування, замінили на ті, що приніс він.

Громадський активіст переконував, що турбується про те, аби не було фальсифікацій.

Втім, члени комісії не погодилися. Пояснив ситуацію керівник головної виборчої комісії Олександр Бондарський.

«До нас звернулися за 10 хвилин до голосування із заявою, аби замінити ручки, буцімто є якісь застереження. Ми порадилися, тут був і представник Міністерства освіти та науки України, вирішили не міняти нічого. Тоні цей спостерігач написав ще заяву, у якій просив роз’яснити, де взяли ручки. Аби заспокоїти присутніх, ми в кожній кабінці зробили контрольний запис на папері і так будемо бачити, чи ніякі позначки не зникають», – пояснив Олександр Бондарський.

Після цього розпочалося голосування.

Зауважимо, що кабінки для голосування не повністю закриті, як це було минулого разу.

«Тоді був зафіксований випадок, коли в кабінці для голосування фотографували бюлетень, а це робити заборонено. Тому ми звернулися за роз’яснення у Міністерство – чи можна відкрити передню стінку кабіни. Нам сказали, що так, але при цьому повинна строго дотримуватися таємниця голосування. Ми це забезпечили», – інформує Олександр Бондарський.

Наразі члени комісії зауважують, що активність виборців – трохи менша, ніж минулого разу. нагадаємо, в першому турі голосували понад 90%.

За станом на 11.00, зі слів спостерігачів, явка вже досягнула позначки 30%.

За кого голосують учасники цього процесу розповідають для ІА Волинські Новини вже після голосування.

Студенти кажуть, що віддають перевагу Петру Савчуку, бо йому більше довіряють. Деякі викладачі говорять, що віддають перевагу Зоряні Герасимчук, мовляв, у неї більше досвіду. А є і ті, хто голосує за Савчука, бо у нього профільна технічна освіта й він молодий професіонал. Ті, хто не віддає переваги жодному кандидату, кажуть, що хоча два претенденти рівномірно достойні, втім, ніхто з них не є таким стратегом як колишній ректор Віктор Божидарник.

Окрім головної дільниці у Луцьку, де мають віддати голоси 552 людини, голосують й у структурних підрозділах Луцького НТУ: Ковельському промислово-економічному коледжі (86 особи), Технічному коледжі (101 особа) та Любешівському технічному коледжі (117 осіб).

Варто зауважити, що 75% виборці – це всі науково-педагогічні працівники, які працюють у навчальному закладі, 10% – інші робітники, ще 15% – студенти