Смерть волинян кардинально змінила мешканців Волновахи, – ЗМІ

За рік після Волновахської трагедії свідомість жителів цього містечка на Донеччині змінилася кардинально.

Про це у програмі «Схід і захід разом» на телеканалі «Нова Волинь» розповіла гостя зі східного міста Ірина Жежер.

Напад проросійських терористів на волинських бійців неподалік Волновахи у травні 2014 року забрав життя 18 українських військовослужбовців (більше половини з них – волиняни). Трагедія сколихнула всю Україну, не оминула вона і місцевих жителів. Хоча одразу люди були дуже налякані і боялися вголос висловлювати проукраїнські думки, допомагати. Минув рік. Він кардинально змінив свідомість жителів Волновахи.

«У Волновасі через рік після трагедії сколихнулися люди і набагато більше людей прийшли о їх могили. Одразу, коли хлопці загинули, таких людей було небагато. Бо люди дуже боялися. Боялися іти, їхати, допомагати, говорити відкрито про цю трагедію. А вже як пройшов рік, то було набагато більше людей, які не бояться вже висловлювати свою думку з приводу того, що Україна має бути єдина, а українці – жити в мирі та злагоді», – сказала вона.

Також гостя з Волновахи констатувала, що місцевим жителям, нажаль, доводиться миритися з тим, що відбувається навколо. Люди звикли щодня бачити воєнні жахіття, місцеві діти навилися розрізняти звуки гармат від звуків градів, вони щоденно бачать величезні черги біля банкоматів та супермаркетів.

«Але ми вміємо любити Україну», – підсумувала Ірина Жежер і додала, що незважаючи на воєнні виклики життя, люди вірять, що згодом житимуть у мирній Україні.