Сесія Луцькради: наживо і не без моралі

24 червня розпочалася 75-а сесія Луцької міської ради.

Дописувач Волинського Агентства Розслідувань Антон Сташевський вестиме текстову трансляцію з сесійної зали, аби показати сесію та те, що під час неї відбувається, з іншого боку.

9:00

Пунктуальність – не депутатська фішка, оскільки станом на 09:00 в залі і біля неї немає і 10-ти обранців громади Луцька. Однак вже за 10 хвилин захисники інтересів лучан збираються значно ширшим колом.

Всі доволі емоційно вітаються. Оскільки саме сьогодні відзначає 30-ліття Роман Романюк, а учора іменинницею була Ірина Констанкевич, винуватці свята отримують вітання від колег по депутатському корпусу.

Окремо присутні поспішають привітатися із нардепом Дмитром Лубінцем, який присутній у залі. О 09.13 заходить Луцький міський голова Микола Романюк. Депутати починають всідатися.

Романюк просить привітати іменинників – Ірину Констанкевич, Романа Романюка та начальник управління фінансів та бюджету Лілію Єлову. Сесія стартує – не заради користі, а винятково задля громади обласного центру Волині.

9:22

Слово взяв Дмитро Лубінець. Він від імені громади Волновахи подякував громаді Луцька та міському голові за всю ту допомогу, яку відчуває його рідне місто. Миколі Романюку народний обранець вручив подяку.

9:25

Романюк розповів про ті реальні кроки, які робляться заради допомоги жителям буремного Сходу, зокрема у плані літнього оздоровлення дітей з прифронтових населених пунктів. Розмову завершує гаслом «Слава Україні!». Станом на 09.24 у залі зареєструвалося 35 депутатів, тож вона повноважна.

9:34

97 проектів рішень міськради винесли на нинішню. У результаті змін, запропонованих Миколою Романюком, одне питання зняли, а ще два додали. Павло Данильчук пропонує внести у порядок денний питання, яке він запропонував лише вчора ввечері – про захист бійців добровольчих батальйонів. Андрій Буй уточнює, що комісія, де він головує, збиралася вранці і пропозицію підтримує. Депутати ініціативу підтримали.

9:37

Ігор Поліщук запропонував виключити з порядку денного питання, стосовно документів по якому прокуратура вже вчора допитувала голову земельної комісії Володимира Никитюка. Стосовно цього виникає дискусія. Особливо емоційно протестує Анатолій Бірюков. Він каже, що прокуратура про жодне провадження обранців громади не повідомляла.

Однак Романюк ставить на голосування зняття питання 67. Рішення не прийняли.

БІЛЬШЕ ПРО ЦЮ СИТУАЦІЮ ЧИТАЙТЕ ТУТ

9:38

Перед сесією волонтер Мирослав Ватащук вирішив “перевірити кишені” депутатів Луцькради. Він збирає гроші для війська. Він вдруге збирає гроші в міськраді. 27 травня на потреби 14-тої бригади до кінця сесії вдалося зібрати 2630 гривень.

11243786_815706375145210_924402531_o

9:40

Андрій Козюра просить перенести питання, на вирішення якого очікує громада у холі перед сесійною залою, на початок засідання. Його колеги підтримують.

9:42

Сергій Сівак пропонує питання 27, 31 і 32 про виділення землі, що нібито є у зеленій зоні згідно з генпланом і по якій нібито у запитання у стражів закону, зняти як такі, що є спірними. Натомість Володимир Никитюк заявив, що причин для зняття питань з порядку денного немає. Депутати Сівака не підтримують.

9:48

Артур Василевський пропонує зняти з розгляду питання 23 і 24, чи, точніше, розглянути їх на наступній сесії. Однак обранці громади залишають їх. Олександр Пиза пропонує зняти з розгляду питання про звіт керівництва ДКП «Луцьктепло», оскільки директор тільки нещодавно приступив до виконання обов’язків. За це депутати голосують.

Ігор Поліщук пропонує поставити питання 16 перенести на розгляд після 3-го. Мовляв, люди очікують за дверима. Але депутати за це не голосують схвально. Олена Голєва просить 99-те поставити у порядку денному після 6-го. Стверджує, що мають бути збори, де було б бажаним побувати всіх охочим депутатам. Потому порядок денний приймають в цілому.

9:55

Запити першим озвучив Богдан Шиба. Його не підтримали навіть при повторному голосуванні.

Андрій Козюра напевне розпочав підготовку до Дня Незалежності (чи до виборів?) – пропонує прапора на будинок із «бім-бомом» у Луцьку. Його не підтримують. Однак він висловлює обурення – мовляв, у центрі Луцька немає жовто-синього знамена, тому й не видно, яке місто патріотичне. Аргументи колег не переконують – вони й при повторному голосуванні Козюру не підтримують.

10:05

Микола Яручик просить провести рейд на виявлення тарганів в одному з будинків та зорганізовувати їхнє травлення. Далі йдуть звичайні господарські запити, які Микола Яручик озвучує як можоритарник. Сергій Сівак просить лежачого полісмена на проблемній ділянці автошляху в Луцьку. Але запит не прийнято. Турбується про зливову каналізацію будинку на Відродження. Наталія Бунда теж озвучує господарську проблему.

10:12

Андрій Осіпов взявся за вирішення проблем електорату Євгена Ткачук. Мовляв, його запити підтримують, а робіт натомість не проводять. Євген Ткачук подякував колегам за «увагу» і заявив, що буде тільки радий, якщо ще хтось прийде попіаритися на його окрузі. Осіпов натомість парував, що район ДПЗ – не вотчина Ткачука і направду турбується про лучан. Микола Романюк заявив, що питання вирішать цьогоріч.

Ткачук заявив, що Осіпов або погано чує, або нічого не розуміє. Давня «дружба» дається взнаки. Перепалка помітно оживляє депутатів. Вони запит Осіпова підтримують. Той дякує і висловлює сподівання на співпрацю.

10:15

Далі починається «давня казка»: Андрій Осіпов висловлює претензії до Миколи Романюка. З-поміж них – внести у бюджет кошти, що були виплачені Лілії Кревській, яка в суді довела, що її звільнили з порушенням закону. Микола Романюк заявив, що дасть деякі відповіді на депутатські запитання до кінця дня. Мовляв, не пам’ятає, які саме рішення він має на увазі, бо Осіпов чи не щодня подає на міського голову до суду.

10:21

До піару проблемах багатодітної матері, яка мешкає у проблемному приміщенні, доєднується Олена Голєва. (Нагадаємо, що ініціативу цьому питанні належала під час минулої сесії «Новому Луцьку»). Депутатка переймається помешканням до родини, натомість мешканці одного з гуртожитків Луцька нарікають на неї.

10:26

Олександр Плісецький переймається тим, що у будинку, що сусідить з приміщенням Волиньради, вбиральня на вулиці. Микола Романюк каже, що проблему люди повинні вирішити самі, бо всі квартири там приватизовані. Потому Данильчук озвучує подібне питання – теж з душком, який іде від стихійної вбиральні.

10:34

Павло Данильчук просить УСБУ в області провести слідчі стосовно актиукраїнських організацій з волинською «пропискою» та притягнути людей до відповідальності. Їх не називає, але всі розуміють – брати Кононовичі у його думках та словах.

10:44

Стабільністю вирізняється підтримка депутатським корпусом депутатських запитів Ігоря Поліщука – двічі «ні». У запитанні – проблема Олени Владичко та її дітей – підняте минулого сесійного засідання самим Поліщуком і нині – вже й Оленою Голєвою. Окремо йому не дає спокою призначення нового керівника ДКП «Луцьктепло».

Більше про проблему Олени Владичко читайте тут.

10:46

До речі, у цей час у залі присіли поруч і спілкуються Неоніла Слюсар та Дмитро Дубняк (колішні працівники “Луцьктепла”, вона нині – безробітна, а він – працює в ОДА керівником апарату).

10:49

Микола Дендібєрін каже, що має 25 запитів. Але озвучив тільки 2 питання. Натоміть озвучує енну кількість. Запити у стилі «поставили грибок і пісочницю, прошу завести пісок», «штраф у 100 гривень за борщ чи квашену капусту, що потрапляють не у сміттєвий бак, а біля нього». Присутні у залі пересміхуються. Депутат зривається на крик: «Чєво ви ржотє! В Європу ідьом!».

10:58

Депутати починають обговорювати питання встановлення пам’ятника Герою Майдану Василю Мойсею. Секретар ради Сергій Григоренко розповідає про проект. Пам’ятник роблять таким: попереду у повний зріст фігура Василя Мойсея, а поряд – фігури ще шістьох волинян-героїв Небесної Сотні.

11:11

В роботі сесії оголосили перерву.

11:44

Депутати повернулися до роботи. Почали обговорення питання про перейменування частини проспекту Перемоги на честь Василя Мойсея.

Обговорення проекту рішення перемішане з демагогією. Юрій Вега, Андрій Козюра і Анатолій Бірюков загалом говорили одне й теж: така ініціатива на часі та закликали її підтримати.

Вирізнився Павло Данильчук, який висловив думку, що в країні потрібні реальні зміни, які будуть найкращим вшануванням пам’яті Героїв Майдану. А Осіпов взагалі сказав, що потрібно весь проспект перейменувати. Мовляв, це “половинчасте” рішення.

Депутати підтримали перейменування.

12:00

Перейшли до проекту рішення про план роботи міськради на друге півріччя. Його підтримали майже всі комісії міськради. Депутати теж ухвалили.

12:02

Сесія відбувається якось мляво. Тарас Яковлев, заступник міського голови, доповідає про створення відділу, який займеться незаконними будівництвами в місті. У ньому буде 7 працівників. Через це хочуть збільшити штат міськради.

12:12

Обговорення триває. Депутатів цікавить навіщо в назві відділу слово “державний” та просять прискорити процес. Зрештою створення відділу підтримали.

12:23

Щось геть нудно працюють депутати. Почали обговорення проекту рішення про передачу землі ОСББ. Микола Дендіберін вважає, що на землі, яку передають ОСББ, має бути спортмайданчик. Сергій Шабала запевнив, що в планах ОСББ облаштували цей майданчик.

Інтерес до питання все більше втрачають більшість присутніх. Активні – Євген Ткачук, Артур Василевський, Сергій Сівак і Микола Дендіберін.

А от відсмалив Сівак, який каже, що “треба визначити межу здорового глузду при прийняті таких рішень”.

12:46

Зрештою, землю ОСББ таки дали.

12:47

Лілія Єлова розповідає про зміни, які планують внести в бюджет міста. Приміром, 600 тисяч гривень хочуть витратити на коригування меж міста.

Дендіберін продовжує вболівати за луцький спорт. Його турбує, що дуже мало коштів виділяють.

Павло Данильчук пропонує збільшити фінансування молодіжних проектів, а Дендіберін просить грошей для футбольного поля стадіону “Піонер”.

12:59

Депутати підтримали зміни до бюджету.

13:00

Начальник департаменту ЖКГ Іван Кубіцький не доповідав про передачу гуртожитку на Привокзальній, 13, але прийшов відповісти на питання Бірюкова. Його цікавить пункт рішення про покладання контролю на заступника мера Ларису Соколовську.

Аж надто активно поводить себе Бірюков при розгляді цього питання. У нього зауваження до формулювань в проекті рішень.

Слово взяла Олена Голєва. За її словами, рішення не нестиме юридичної сили, бо гуртожитком володіє акціонерне товариство. Бо гуртожиток ще наприкінці 1980-х поміняли на квартири, а ВАТ “Швейна фабрика Волинь” і вона, як власник 11% акції, збирає акціонерів, щоб ті погодили передачу гуртожитку в комунальну власність.

Також вона каже, що люди зверталися в міську раду, але чомусь вийшло так, що рішення ініціює група “Новий Луцьк”.

Честь “одногрупників” захищає Андрій Осіпов. Він подякував Голєвій за увагу до проблеми та закликав депутатів підтримати проект рішення. Ігор Поліщук додав, що з переписки мешканців з керівниками ВАТ можна підшивати томи.

13:15

Голєва обіцяє, що переконуватиме акціонерів, аби вони погодилися передати гуртожиток у комунальну власність.

Депутати підтримали передачу гуртожитка.

13:21

Корольчук робить заяву: я маю інтереси при розгляді питань про зменшення оподаткування автобізнесу, тому прошу взяти це до уваги.Також про це заявили Євген Ткачук і Валерій Бондарук. Осіпов нагадав, що згадані депутати мають утриматися від голосування при розгляді цього питання.

13:30

Біля трибуни вже Сергій Шабала, а депутати говорять про податок на землю біля багатоповерхівок.

13:40

Знову перерва.

14:55

Після перерви мер оголосив, що начальника господарсько-технічного відділу Ігоря Давидова, який скоїв ДТП у нетверезому стані, звільнено.

15:00

Довго і нудно виступає Анатолій Бірюков. Говорить про незаконну забудову на проспекті Перемоги біля “Західінкомбанку”. Не всі депутати його слухають, більшість переговорюються, у залі – легкий гул.

Григоренко назвав Бірюкова майбутнім почесним громадянином міста.

15:07

Депутати почали розгляд питання про звернення до ВРУ “Про відповідальність уряду Яценюка”. Його ініціювали свободівці, які активно критикують роботу Кабміну на “всіх фронтах”.

Андрій Осіпов висловив думку, що рішення потрібно прийняти, аби запобігти проявам узурпації. Також він сказав, що нова влада має бути щонайменше двічі моральнішою за попередню.

15:16

Григоренко звинувачує владу у необгрунтованих рішеннях та популізмі. Свято демагогії продовжується. Слово взяв Сергій Сівак, який критикує Яценюка і його уряд.

15:24

Луцькі депутати продовжують критикувати Кабмін. До “свята слова” долучилися Григорій Пустовіт, Ігор Поліщук та Вега, який сказав, що це рішення виносять “з болем”.

З другої спроби заяву підтримали.

15:26

Вега розповідає про створення комісії по роботі ДКП “Луцьктепло”. Пояснює, що її потрібно створити, бо на підприємстві багато проблем.

Честь підприємства захищає заступник директора Артур Василевський. Він говорить про те, що комісія – це спроба піару і якщо хтось хоче допомогти, нехай приходять і допомагають.

15:37

Представники “Нового Луцька”, опозиційні до мера Ігор Поліщук і Андрій Осіпов скористався нагодою покритикувати роботу міського голови.

15:40

За мера заступився Бірюков. Він сказав: мера звинувачують в тому, що в його домі є гаряча вода, але гаряча вода йде й в домах деяких опозиціонерів.

15:47

Екс-працівник “Луцьктепла” Неоніла Слюсар закликала депутатів підтримати рішення про створення комісії.

15:52

Микола Романюк довго виступає. Натякає, що “Луцьктепло” хочуть захопити шляхом рейдерства і каже, що це не команда Ігоря Єремеєва, а “інша група”. Також каже, що винні в ситуації з відсутністю гарячої води, як і населення, так і підприємства. Однак, акцент все-таки зробив на боргах населення.

“Я не дозволю, щоб підприємство пішло на приватизацію”, – мовив він.

16:17

Поки триває перерва Осіпов підійшов до мера і про щось з ним поговорив. Мовляв, Романюк натякнув, що “Луцьктепло” хочуть захопити бізнесмени з “Нового Луцька”, однак мер це заперечив.

16:20

Рішення про комісію почали голосувати “за основу”. Не прийняли, хоча тричі голосували.

16:24

Почали обговорювати проект про звернення до ВРУ про вжиття заходів щодо забезпечення прав особи на свободу совісті та віросповідання. Депутати тричі голосували, однак не ухвалили. Можливо, це через те, що його ініціювала група “Новий Луцьк” і депутати з промерської групи не проголосували “За”.

16:29

Депутат Павло Данильчук закликає звернутися до керівництва держави з проханням зупинити процеси дискредитації добровольчого руху в Україні. Нагадав про інцидент пов’язані з “Айдаром”, “Торнадо” та вбивством Олександр Музичка.

Обранці громади його ініціативу підтримали.

16:38

“Нема на вас Геннадія Москаля”, – це Осіпов хоча сказати декому з колег. Це депутати обговорюють ініціативу “Нового Луцька” змінити положення про місцеве самоврядування, зокрема щодо скликання громадських слухань.

16:46

“Ви що приходили до мера митися, що знаєте, чи в мера його гаряча вода?” – запитує Микола Яручик  і закликає депутатів бути толерантними у висловлюваннях.

16:54

Осіпов звинуватив колег в саботажі закону про запобігання корупції.

16:57

Сесія перетворилася на пін-понг між “Новим Луцьком” і промерськими депутатами. А тим часом Осіпов заявив, що колишній керівник міліції Луцька поїхав працювати в Москву.

16:59

Традиційно депутати “зарубали” проект рішення “Нового Луцька”. Романюк сказав, що він з Григоренком голосував за їхній проект.

17:00

Офіційних результатів ще нема, але Дендіберін каже, що Петро Савчук переміг на виборах ректора ЛНТУ, Опісля перейшов на улюблену тему недофінансування спорту.

17:16

Ігор Поліщук критикує рішення виділити гроші на КП “Ласка”, а саме на зведення паркану навколо території, де утримують собак. Мовляв, ліпше ті гроші передати на соціально важливі об’єкти штибу шкіл чи дитсадків. “Ми виділяємо 400 тисяч гривень для 200 собак. Що це за робота така?” – запитує він.

Свій виступ Поліщук продовжив критикою роботи керівника КП Дани Новарчук.

17:33

Обговорення паркану біля “Ласки” триває досі.

За виділення гроші на паркан виступає депутат Аскольд Пекарський. 

17:46

Доля КП “Ласка” неначе лінія фронту між “Новим Луцьком” і командою мера. Вже понад півгодини депутати сперечаються, чи виділяти гроші на притулок для собак.

17:53

Слово дали громадським активістам. Олена Мороз за те, щоб не давати гроші притулку.

18:00

Директор КП Дана Новарчук захищається. Каже, що паркан це поширена практика. Її підтримує мер, який зауважає, що півдня витратили на це питання. І додає, що до цього призвела політична складова.

Також міський голова нагадав, що витратили на притулок цьогоріч вже 300 тисяч гривень, тому припинити фінансування нелогічно.

18:05

Нарешті закінчилося. Депутати не прийняли пропозицію Поліщука не виділяти гроші на притулок.

18:06

Савчука привітали з перемогою на виборах ректора.

18:11

Депутати швидко прийняли питання про декомунізацію Луцька і загальмували на наступному. Депутат Андрій Осіпов має зауваги до проекту рішення, який дозволить “Луцькводоканалу” підписати угоду про співпрацю з міжнародними структурами. Зі змінами проект рішення підтримали.

18:16

Тепер стали працювати швидше. За хвилину ухвалили рішення щодо питань 19,20 і перейшли до 22-го.

18:21

Знову загальмували депутати. Говорять про оренду приміщення для громадських організацій, зокрема, для центру “Диво”, який розташований в колишньому кінотеатрі на Богдана Хмельницького. Серед депутатів знайшлися ті, хто проти продовження оренди центру.

Захищав центр заступник міського голови Тарас Яковлев, який ледь не пустив сльозу, коли пригадував роки, коли займався там. Каже, що з центру вийшли тисячі людей, які стали лідерами та активними громадянами.

З першого разу рішення не підтримали.

18:32

Друге голосування – позитивно.

18:33

Розглядають питання про пільги в оренді приміщення на Червного Хреста для громадської організації “Правий сектор Луцьк”. Шиба цікавиться, чи це не фіктивний “Правий сектор”.

Депутати проект рішення підтримали.

18:44

На сесію прийшов Роман Крохмаль, якого Осіпов “відправив” до Москви. На цій оптимістичній ноті оголосили перерву в сесії. Вона продовжиться розглядом земельних питань 25 червня.