Ківерці: ринок залишили райспоживспілці

Проект рішення про розірвання договору на оренду території ринку, попри значну кількість порушень на його території, не підтримали на сесії Ківерцівської міської ради.

Сесія відбувалася 24 червня.

Ківерцівська райспоживспілка уклала договір оренди на 49 років, з них минуло лише 9. Проте питання про розірвання договору ініціювали депутати за результатами перевірки роботи ринку.

Райспоживспілка передала орендовану землю підприємниці Мар’яні Ревко, яка здає її в оренду торгівцям. Робоча група підрахувала, що дохід підприємниці від оренди становить від 900 тис до 1,2 млн гривень на рік. Проте у міську казну надходить податків обсягом лише 60,5 тисяч гривень.

До того ж орендна плата для підприємців, котрі торгують, зростає щорічно.

Спеціально створена робоча група «перевіряла» ринок  16-22 грудня 2014 року.  В ході перевірки виявили значну кількість порушень.  Зокрема, на ринку відсутній план  території з планом, немає стенду з копіями документів, витягів з законів та інформації тощо. Відсутня також інформація про тарифи та правила їх надання чи  інформація про органи, які забезпечують захист прав споживачів тощо.

Реалізація товарів проводиться просто з землі, а не з спеціальних стелажів. У приміщенні не організовані спеціальні павільйони, а працівників не забезпечують спеціальним одягом. Всередині не  дотримуються санітарних норми – столи та ваги брудні.

«Собаки, які ходять по торговому павільйоні – санітарна норма нашого ринку», – зазначила голова постійної комісії міської ради Інна Тетюрко.

Міська рада направила листи у відповідні інстанції та отримала  висновок, що при формуванні тарифів допущено порушень порушення у вигляді зловживання монопольними становищем ринку.

Тому комісія дійшла висновку, що «райспоживспілка не зацікавлена у покращенні роботи ринку».

Виявили й ряд інших порушень .В договорі землі вказана  заборона самовільної забудови, така можливість можлива лише після прив’язки від паспорт тимчасових споруд. Проте паспорту немає, а забудова відбувається. Крім того депутати кажуть, що вбиральню на території ринку збудували без необхідних на  те документів.

Розповіли депутати і про відсутність технічної документації,  а також про те, що підприємства «Ринок РСС» юридично не існувало та не існує.  «Ринку як такого не існує, але якісь документи на нього виготовляються . У документації навіть не вказується точна адреса , де розташований ринок», – додала Інна Тетюрко.

В Акті про перенесення меж земельних ділянок, де вказано про передачу ділянки Ківецівській райспоживспілці,  «Ринку РСС» не зазначено взагалі.

Робоча група рекомендувала розірвати договір оренди  через порушення його умов з боку райспоживспілки.Депутати пропонують сворити там комунальне підприємство, щоб поповнювати казну міста.

Голова Ківерцівської райспоживспілки Валентина Корнійчук частину порушень заперечує, деякі обіцяє виправити і каже, що ніхто їй  не розповідав про їх наявність.

Валентина Корнійчук  вважає «звинувачення», озвучені в довідці безпідставними. За її словами, з пожежною безпекою все добре, є  гідрант. На вбиральню  дозволу не треба, а щодо санітарно-гігієнічної ситуації – «там є ветеринар, він працює і отримує зарплату».

Натомість депутати звинуватили Валентину Корнійчук у  небажанні співпрацювати з робочою групою, оскільки вона не надавала необхідних довідок та не допомагала комісії розібратися у ситуації.

Дебати з приводу розірвання договору про оренду тривали понад годину. В результаті – рішення про розірвання договору оренди не прийняли. За проголосувало лише 14 депутатів, 4 – утрималися.