Депутати Ковельської райради обурилися діями свого керівника

На сесії Ковельської районної ради вирували емоції. Депутати висловили претензії щодо роботи голови ради Ігоря Верчука.

Про це повідомляє проКовель.

Депутати Ковельської райради звинуватили свого керівника в численних порушеннях.

46 сесія Ковельської районної ради, яка вже вдруге скликалася, бо попереднього разу прибуло обмаль депутатів, була насичена емоціями, баталіями, навіть погрозами, якимись кулуарними недомовками і натяками. Однак усе починалося доволі урочисто, святково. Спершу привітали учасників АТО і вручили їм посвідчення, далі вітальні слова полинули на адресу працівників державної служби, музичними подарунками порадували присутніх аматорський народний хор районного будинку культури «Вишиванка».

А вже потім депутати взялися з’ясовувати план роботи 46 сесії, адже їм на руки роздали ще один – новий – порядок денний, який, як пізніше з ясується, вони вперше побачили за кілька хвилин до початку засідання. Голова постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, захисту прав людини, забезпечення законності, боротьби із злочинністю Юрій Поліщук вимагав пояснити голову райради Ігоря Верчука, чому його комісія, а потім і колегія, не розглядали новий проект рішення щодо порядку денного, який винесено на сесію.

 «Проконсультувавшись з керівниками францій, депутатських груп для того, щоб сесія відбулася, щоб ми могли прийняти бюджетні питання, які є надзвичайно важливі для життєдіяльності Ковельського району, мною було прийнято рішення питання «Про звернення Ковельської районної ради до Генерального прокурора України В.М.Шокіна щодо відставки Ковельського міжрайонного прокурора» з порядку денного цієї сесії виключити. Ви прекрасно знаєте, що якби це питання було внесено в порядок денний цієї сесії, вона теж могла не відбутися», – мовив голова.

Також Ігор Верчук у своєму поясненні зауважив, що порядок денний формує голова райради, а пропозиції профільних комісій і колегії носять лише рекомендаційний характер, тому він на власний розсуд сформував нинішній порядок денний.

Таке пояснення керівника райради неймовірно обурило присутніх депутатів і вони кинулися доводити очільнику райради, що він неправий. Зокрема, Микола Гайдучик   зауважив:  «так не можна стверджувати, що вони є рекомендаційні, бо порядок денний узгоджується колегією районної ради, а положення про колегію районної ради затверджується рішенням районної ради. Ви ігноруєте наміри депутатів, що в моєму розуміння є неприйнятним і неправильним».

А депутат Сергій Повар, який входить до однієї депутатської групи з Ігорем Верчуком «Єдність», гостро розкритикував самодіяльність керівника райради, якого активно підтримував під час обрання на посаду голови. «Вилучення в цьому порядку денному питання щодо звернення до Генерального прокурора дає підставу думати чи вважати, що причиною низької явки, буда наявність в порядку денного саме цього питання. Хто вплинув на депутатів та провів таку роботу, сказати трудно, але комусь дуже не хотілося, щоб це питання не розглядалося на сесії. Також можна лише гадати, яка сила вплинула на голову районної ради, який без розгляду на засіданні колегії районної ради, без обговорення з головами фракцій районної ради, без поради із громадськістю, самостійно вилучив дане питання з порядку денного».

На що Верчук назвав своє рішення непопулярним: «Треба мати політичну силу волі, щоб приймати таке рішення. Ви чудово знаєте, що нам потрібно провести сесію, а питання щодо прокурора воно є актуальним не тільки вчора, але й сьогодні та завтра. Воно нікуди не зникає, тому що рішення постійної комісії є обов’язковим до виконання». І запропонував прийняти за основу новий порядок денний. У той момент із залу почулися гучні вигуки на кшталт – це порушення регламенту сесії, ви нехтуєте думкою депутатів, ви не призначений, а обраний нами.

Районний парламентар, голова депутатської групи «Єдина Ковельщина» Петро М’якота назвав те, що відбувається в залі, діалогом німого і глухого, а його колега Борис Андріюк – порадив Ігорю Верчуку не нехтувати думкою депутатів, бо вони можуть образитися і піти, і тоді знову не вистачить кворуму для роботи ради.

Втім Ігор Верчук, не зважаючи на численні претензії та критичні зауваження депутатського корпусу, таки поставив на голосування «За основу» новий проект рішення «Про порядок денний 46 сесії». Лічильна комісія, не оголосивши підсумкових результатів волевиявлення, стала запевняти присутніх, що в  неї  «цифри не сходяться». Ще після кілька хвилинної словесної перепалки і Юрій Поліщук вносить пропозицію голосувати за попередній документ порядку денного, який був розданий 5 червня. Депутати охоче висловлюються «за».

На формування лише одного порядку денного парламент Ковельської районної ради затратив більше години. Ще півтори години він витратив на розгляд лише трьох питань, серед яких і зміни до районного бюджету, а потім члени фракції ВО «Батьківщина» попросили голову оголосити невеличку перерву, щоб, як вони пояснили, порадитися. До слова, сталося це саме тоді, коли парламент впритул наблизився до обговорення питання «Про звернення  районної ради до Генерального прокурора України В.М.Шокіна щодо відставки Ковельського міжрайонного прокурора».  Повернувшись назад, білосердечні оголосили свій вердикт: запропонували роботу сесії продовжити в селі Велицьк, щоб зрештою допомогти селянам врегулювати їхні майнові питання з СТзОВ «Зоря», в іншому випадку вони покинуть залу. Що і сталося. Решта депутатів залишилася в меншості, тому було вирішено роботу 46 сесії райради продовжити пізніше.

2 3 4