Журналіст назвав митників з «Ягодина» мародерами

Журналіст Олександр Івахнюк назвав митників, які працюють на пункті пропуску “Ягодин”, мародерами.

Про це він пише в блозі на Українській правді.

Публікуємо текст в скороченому вигляді, щоб прочитати весь блог натисніть сюди.

_____________________________________________

Минулого понеділка я перетинав кордон, їдучи у Варшаву. На КПП “Ягодин” побачив традиційну чергу з місцевих, які чогось чекали.

Я знаю чого вони чекали – у них є якісь домовленості з певною зміною польських прикордонників і вони влаштовуються у чергу для того, щоб пройти кордон, коли на зміні ті, з ким можна домовитись.

Це випливає з мого попереднього досвіду. Якщо у попередні рази я ставав у край тієї черги контрабандистів, то нині одразу поїхав на початок черги услід за іншим автомобілем теж з київськими номерами. До прикордонника ми доїхали разом.

Бачу, переднє авто розвертається і їде у кінець черги. Під’їжджаю я. Питаю, у чому справа? Прикордонник, мило і багатозначно посміхаючись, повідомляє наступне:

“Тут черга, у мене список і я за цим списком пропускаю”

“Тобто  замість того, аби видавати талони на в’їзд до КПП ви керуєте чергою?” – питаю я.

“Ні, я не керую, але маю список…” – пробурмотів хлопець у камуфляжі, якому якраз було б місце де-небудь в окопах на Донбасі замість торгувати тут на кордоні талончиками на КПП.

Раптом хтось дав сигнал і автомобілі почали з-позад мене їхати на КПП. Я теж поїхав. Без талончика. Доїхавши до місця, де всі поставали – вийшов з авто і пішов пішки назад. За талончиком.

Звернувся до колеги “продавця папірців” – вгодованого парубка у військових строях:

“А чому мені не видали талон?” – питаю я.

“А де Ваш автомобіль?” – питає хлопець.

“Он стоїть на КПП, але талончика мені не дали.”

Парубок мовчки виписує талон, вписуючи з моїх слів номер авто і марку.

Моє наступне запитання уже з увімкненим диктофоном: “А можете пояснити, чому мені одразу не видали талон? Що це тут у вас за бізнес і чому прикордонник керує чергою та складає якісь списки, кого пускати?”

Прикордонник на прізвище Сачук запропонував з’ясувати це питання у колеги, який, власне, і займався згаданою протиправною діяльністю.

Підійшов до колеги. Повторив своє запитання, попросив назватися. На його бейджику не було прізвища. Він не назвався, поводив себе явно не у відповідності з інструкцією про те, як мають у такому випадку себе поводити прикордонники чи будь-які військові.

Я запропонував йому припинити протиправну діяльність і пообіцяв наступного разу, коли побачу такі речі, викликати міліцію і написати заяву та зафіксувати факт корупції.

Анонімний прикордонник на КПП “Ягодин”, який керував чергою і приховано торгував талончиками на в’їзд до КПП

Фото на пам’ять для фіксації та можливої реакції керівництва. Не думаю, що керівництво митниці буде реагувати. Але ж, мабуть, є хтось у цій державі, якому, як мені, неприємно розуміти, що за мої гроші на кордоні працюють мародери, корупціонери і контрабандисти.

Свідками цієї історії були інші такі ж громадяни як і я, які всерйоз сприймали розмови прикордонника про чергу. І, скоріш за все, вони таки йому заплатять за той талончик, щоб потрапити на КПП.

Оце біда, яка дає таким людям можливість і далі знищувати імідж України, продаючи талончики на в’їзд до КПП “Ягодин”