Волинських солдат, визволених з полону, таки судитимуть

Волинський юрист та волонтер Василь Нагорний обурений тим, що волинських бійців 51-ї бригади, яким вдалося повернутися з полону, прокуратура покарає за «самовільне залишення частини».

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Волинських бійців, яких визволили з полону таки хочуть судити… До сьогоднішнього дня, в мене ще лишалася якась крихта надії, що бійців, які пройшли через полон прокуратура не чіпатиме по «СЗЧ». Сподівався розберуться, чому їм не була надана така необхідна психологічна та фізична реабілітації, покарають винних, встановлять, що батьки по пів року самі оббивали пороги військової частини, щоб відновити військові квитки, що командирам було абсолютно наплювати де їхні бійці, що не виконувалось доручення Президента по направленню таких бійців у військові комісаріати…» – йдеться у дописі юриста.

Однак, сподівання волинського активіста не справдились. За словами Нагорного, військовий прокурор при допиті бійця, який пережив полон, запропонував йому підписати угоду про визнання вини. Після чого військовому замість умовного терміна покарання доведеться сплатити штраф близько тисячі гривень. На що батько солдата обурився: «де ж я візьму ті 1000 грн., ми он йому не можемо на санаторій ніяк назбирати, а ще дружина інвалід в мене»

«На запитання, чому розформували 51 ОМБР, прокурор відповів: «бо там всі сцикуни…». Сам прокурор стверджував, що теж був на сході три місяці… Не хочу коментувати, перед загиблими соромно…» – йдеться у дописі адвоката.

Активіст шокований таким ходом справи, адже волонтери доклали чималих зусиль, аби визволити бійців з полону.

«Тепер я чітко зрозумів, що «жорнова» прокуратури пройдуться по всім, якщо… самі бійці не відстоюватимуть себе. Поки, судячи з статистики Володимир-Волинського суду – система «підпиши собі «умовний» термін позбавлення волі і живи «спокійно» – працює майже бездоганно», – пише Нагорний.

Снимок