У Луцькій тюрмі відтворювали події 1941 року

У Луцьку громадські активісти відтворили події трагедії у Луцькій тюрмі 1941 року.

Про це повідомляє канал 24 канал.

Луцькі активісти випробували на собі життя за ґратами. Так хотіли відтворити долю політв’язнів 1941 року.

Уперше вголос про розстріли заговорили 1991 року. Після нападу фашистів на Волинь радянські війська відступали. Більшовики злякалися, що ворог може звільнити в’язнів і отримати підтримку в боротьбі з режимом. Тому наказали всіх розстріляти.

Реконструювати події 1941-го взялися представники молодіжної організації “Національний альянс”. Наймолодшому із них – 13 років. У кімнаті, де колись була камера, вони провели цілу ніч.

Холодні стіни, бетонна підлога. І жорстоке ставлення НКВСівців. Це все, що мали засуджені. В одній камері їх могло бути 20 і більше. Нинішні учасники намагалися максимально наблизити своє перебування до справжніх умов.

Розстріл розпочали 23 червня на світанку. Декого помилували, декому вдалося втекти або вижити під трупами. Та нині живих очевидців майже не залишилося.

Про життя за ґратами учасники дізнавалися з історичних книжок. Тому відтворення тюремних умов – радше їхня інтерпретація долі в’язнів.

Тепер у цих мурах діє чоловічий монастир Київського Патріархату. Його заснували 13 років тому, щоб полеглі українці були належно пошановані молитвою.