Литовці допоможуть лікувати луцьких бійців

Литовці вирішили допомогти у лікуванні та реабілітації військовослужбовців, які повернулися з війни на Сході України.

Про це повідомляє прес-служба міськради.

Голова правління Литовської національної асоціації ветеранів Робертас Юргелайтіс та члени асоціації обговорили з луцькою владою питання реабілітації українських бійців.

Луцький мер Микола Романюк подякував гостям, що погодилися допомагати у лікуванні і реабілітації військовослужбовців, які повернулися з війни на сході України. Міський голова акцентував на тому, що ця співпраця для лучан є дуже важливою. Українці під час війни на сході найбільшу підтримку відчувають саме від Польщі та Литви.

Очільник міста розповів, що на базі обласного госпіталю для інвалідів війни працює Центр медико-психологічної реабілітації. Але наші спеціалісти вперше за роки незалежності зустрілися з проблемою посттравматичного синдрому, тому нашим лікарям потрібно поспілкувалися з досвідченими литовськими фахівцями. «На жаль, в АТО загинуло 25 лучан. Наше завдання шанувати їхню пам’ять і дбати про їхні родини. Ми маємо допомагати усім учасникам АТО», – сказав міський голова.

Робертас Юргелайтіс розповів про роботу, що проводиться з людьми, які пройшли війну. Він запевнив, що литовці вивчатимуть потреби наших учасників війни, щоб ефективніше їм допомагати. Асоціація має наміри підписати угоду про співпрацю у липні цього року. «Литва маленька країна та наше прагнення вам допомогти дуже велике», – сказав голова правління Литовської національної асоціації ветеранів.