«Луцькводоканал» назвав найбільших боржників

Станом на 1 червня лучани заборгували КП «Луцькводоканал» за спожиті послуги водопостачання та водовідведення 6 мільйонів 025 тисяч гривень.

Тож, підприємство взялося за активну роботу з боржниками, ‒ йдеться в повідомленні прес-служби «Луцькводоканалу».

Зокрема КП зайнялось усуненням недостовірності в облікових даних, тому особам, які через застарілі дані впродовж тривалого часу не платили, ховаючись за попередніми власниками житла, неправильно зазначеними іменами, або в інший спосіб «махлювали» доведеться сплатити борг.

Крім того, тривають рейди, мета яких ‒ виявити тих, хто приховує реально спожиті кубометри води. Так, лише в травні контролерами виявлено 23 238 м³ холодної спожитої, але неоплаченої води, з них в багатоквартирних будинках – 14 044 м³, в приватному секторі – 9 194 м³. В грошовому еквіваленті ‒ це 158 тис. грн.

«Для прикладу, під час перевірки одного з помешкань на вул. Хрещата, що в с.Підгайці контролерами було виявлено 678 кубів неоплаченої води. Жодного разу власниця не допускала працівників підприємства на поріг будинку. Однак в цей раз ворота виявились відчиненими і контролеру вдалось обстежити лічильник. Результат ‒ приховані куби та борг у 2 922 грн. Виявляється, жінка просто дослівно ‒ «забуває платити за воду». В наступному місяці, отримавши квитанцію з боргом 2 922 грн., власниця погасила весь борг. Подібна ситуація трапилась в одному з будинків по вул. Кравчука, де власник – «зайнятий» бізнесмен, на лічильнику якого виявили 386 кубів неоплаченої води. Причина нарощення боргу – «просто не мав часу» і розрахувався в той же день, погасивши борг 3 288 грн. Внаслідок неодноразових роз’яснювальних співбесід та інших методів впливу один зі злісних боржників, який мешкає по вул. Кравчука, 34 добровільно сплатив всю заборгованість за використані послуги водопостачання та водовідведення на загальну суму 21 233,55. гривень», ‒ розповідають у «Луцькводоканалі».

Лише за місяць контролери склали 34 акти правопорушень, пов’язаних з експлуатацією засобів обліку води (неробочий стан лічильника, зірвані пломби на гайках з’єднання лічильника, відсутність тавра державного повірника).

1 2