У Старій Вижві активісти кажуть, що держінспектором Волиньрибохорони поставили людину з трьома судимостями

До виконання службових обов’язків на посаді головного державного інспектора Волиньрибохорони з 4 червня знову приступив Сергій Дмитрук. Проте громадськість Старої Вижви проти – активісти кажуть, що таку посаду не може займати людина з трьома судимостями за крадіжки та зґвалтування.

Тому активісти «Правого сектора» Старовижівщини підготували звернення до прокурора району з проханням заборонити призначення Дмитрука на посаду. Подати звернення до прокурора району з проханням заборонити призначення Дмитрука на посаду. Подати звернення приїхали  активісти ДУКу та “Правого сектора” з Ковеля та Любомля, представники УНА-УНСО та громадських організацій.

Підтримують ініціативу і місцеві мешканці. Вони стверджують, що Дмитрук неодноразово зловживав службовим становищем та вчиняв неправомірні дії.

«Я стурбований тим, що Дмитрук поновлюється на посаді. Він тричі судимий – за зґвалтування та крадіжки. Відсидів десять років у колоніях,а зараз йде на державну роботу. Ми стурбовані тим що йому дають всі повноваження, нарізну зброю, а він знову буде чинити свавілля у районі», – каже Микола Вегерич, який раніше працював в екологічній інспекції області.

У нього Дмитрук нібито позичив катер, причіп і двигун, а через певний час перереєстрував плавзасіб на себе і привласнив. «Яким способом – треба спитати в інспекції по маломірних судах у Луцьку», – додає Вегерич.

Про один з випадків, коли Дмитрук нібито поводився неправомірно, розповів голова Буцинської сільської ради Петро Кошелюк. У 2013 році сільська громада вирішила поприбирати місцевий ставок. Люди зібралися та почали витягати за допомогою позичених рибальських сітей пластикові пляшки та сміття. Проте дуже швидко приїхав рибінспектор Дмитрук, який нібито почав розмахувати пістолетом та звинувачувати людей у незаконному виловлювання риби. Не звернув він увагу на пояснення сільського голови та людей, котрі зібралися на толоку.

Інспектор з рибохорони конфіскував у людей позичену сітку. Потім сказав, що віддасть, якщо ті підпишуть протокол про повернення. Чоловіки наступного дня прибули в райцентр, де Дмитрук запропонував їм розійтися по доброму – вони підписують протокол  та  сплачують штраф а натомість отримують сітку назад.

«Він її потім продав, на інше озеро. Ми впізнали потім ту сітку, вона була нова», – каже житель Буцина Володимир Гілюта.

Про безкарність рибних інспекторів розповідає і Олександр Коцюбчик, Синівський сільський голова. «Коли до нас приїжджають рибінспектори в нас не реєструються, хоча повинні», – каже голова сільради. Минулого року стався інцидент, коли рибінспектори затримали чоловіків, які не мали ніяких риболовних снастей. Озброєні інспектори без форми, не представляючись, безпідставно затримали двох чоловіків. В результаті  справа пішла до суду. В ході розслідування, за його словами, з’ясувалося багато негативних моментів – люди розповідали, що рибінспектори приковували наручниками навіть неповнолітніх до 14 років.

«Дмитрук був присутній на суді та захищав цих інспекторів, тому теж винний. Раніше з рибінспекторами завжди був представник влади, нелегальні риболовні сіті спалювали. Рейдові перевірки мають проводитися згідно закону, разом з представниками влади. Бо зараз арештують людей без снастей і риби. Людина гуляє біля ставка – вже підозра і злочин», – каже Коцюбчик.

Активісти віднесли звернення до прокурора Старовижівського району Вадима Баса.

«Історія вже продовжується не перший рік. Просто вирішення питання, чому його прийняли назад на роботу не належить до моєї компетенції як прокурора району, його приймає на роботу керівництво області», – прокоментував прокурор Старовижівського району Вадим Бас. Тому, за його словами, питання в компетенції прокурора області.

«Багато надходить скарг на нього»,- додав Вадим Бас та пригадав, що звернення громадян з приводу Дмитрука надходили в прокуратуру ще шість років тому.

Заяву від “Правого сектора” Старовижівського району прокурор прийняв, пообіцяв розглянути та надати активістам відповідь.

 

K1600_DSC_00562