«Волиньвугілля» прозвітувало про борги

Підприємство ДП «Волиньвугілля» не виконало план видобутку вугілля на перше півріччя.

Про це розповів виконувач обов’язків директора ДП «Волиньвугілля» Федір Богдан.

За поточний рік на шахтах області видобули 151 тисячу тонн вугілля. Основна маса видобутку відбувається на шахті Богданівській та шахті №9 Нововолинська.

«Основним споживачами вугілля є теплові електростанції, на які ми постачаємо вугілля», ‒ зазначив Федір Богдан.

Залишки вугілля складають 10 700 тонн. Собівартість готової продукції, яка є на складах, ‒ 155 мільйонів гривень, що на 28 мільйонів менше від плану. Також підприємство боргує значну кількість коштів. Кредиторська заборгованість становить 850 млн гривень, дебіторська – 224 мільйони гривень.

Федір Богдан зазначив, що підприємство зазнало збитків на понад 80 мільйонів гривень. Однією з причин є вища собівартість тонни вугілля, ніж вартість її на ринку.

«З травня державна підтримка на покривання часткової собівартості припинена», ‒ додав посадовець. Тому зараз є серйозним викликом пошуки грошей. Кошти, виділені Верховною Радою, витрачені ще в квітні.

Завданнями на друге півріччя в.о. директора назвав довести видобуток вугілля до 1000 тонн на добу. Проте вугілля з деяких шахт доводиться везти на збагачення на Червоноградську фабрику, перед якою «Волиньвугілля» теж має заборгованість.

Губернатор назвав гострою необхідність реорганізації структури «Волиньвугілля» та галузі в цілому та необхідність збільшення видобутку та зменшення собівартості.