Волинська політ-еліта не в захваті від «камбека Микитюка»

Народні депутати з Волині та головні посадовці розповіли про своє ставлення до можливого призначення Романа Микитюка начальником Волинської митниці.

Ніхто з них особливого захвату від такого реваншу ПР не висловив, – повідомляє ВолиньPost

На Волині дедалі більше набирає обертів скандал навколо можливого повернення Романа Микитюка на посаду керівника митниці.

Народний депутат Ігор Лапін вважає, що набагато логічніше і краще було б, аби цю посаду займала інша людина, адже Микитюк – колишній регіонал.

«Одним із завдань Революції Гідності є очищення влади від представників злочинного режиму. Зважаючи на це, логічно і правильно було б поставити на цю посаду іншу людину. Серед 47-ми підписів під зверненням депутатів до А. Яценюка, Н.Яресько та Р.Насірова щодо неприпустимості призначення Р. Микитюка керівником волинської митниці є і мій підпис. Хочу застерегти всіх, хто намагатиметься лобіювати цю кандидатуру, від хибних та поспішних рішень, які, очевидно, ідуть у розріз із позицією людей», – розповів народний обранець.

Народний депутат Ігор Гузь запевнив, що у випадку призначення Романа Микитюка на посаду начальника Волинської митниці, – депутати підпишуть звернення до Уряду про недопущення Микитюка на посаду, а громадські активісти, в свою чергу, не допустять його представлення колективу.

«Ми не кажемо, хто має очолювати митницю. Але ми проти того, щоб на цю посаду повернувся представник колишньої влади, ставленик Калєтніка – Микитюк. Ми обурені такою ситуацією, вважаємо, що це неприпустимо. Громада Волині не погоджується з цим вибором», – сказав він.

Гузь також наголосив, що у разі призначення Романа Микитюка на цю посаду, на Волині «можуть статися різного роду події, які не потрібні сьогодні державі, як-то перекриття митного переходу, та інші, які призведуть до ескалації та напруги у Волинській області».

Інші народні депутати з Волині – Ігор Єремеєв, Степан Івахів та Сергій Мартиняк – утримались від коментарів щодо цього призначення.

Голова Волинської обласної ради Валентин Вітер розповів, що Романа Микитюка хочуть зробити новим начальником митниці без подання документів до облради.

«Хочу офіційно заявити, що в обласну раду ніяких документів про клопотання, чи навпаки, відозву з цього приводу не було. Моє особисте ставлення – я вважаю, що незалежно від того чи це Микитюк, чи це «Іванов», «Петров», «Сидоров», якщо людина попадає під люстрацію, значить вона не має права оцю посаду займати», – сказав він.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик довго не хотів коментувати цю ситуацію журналістам, поки його не вдалося піймати після оперативної наради.

«Я не бачив сьогодні жодного офіційного документу по Роману Микитюку. Чутки – значить хтось боїться, хтось труситься за місце, хтось переживає. Ну це ж чутки. Якщо Насіров напише відповідне подання, тоді ми сядемо і будемо розглядати. Я нічого не підтримую поки. Я не маю нічого офіційного, щоб це питання обговорювати», – поділився губернатор.

Екс-нардеп від Волині Ігор Палиця вважає, що за призначенням Микитюка стоять бізнес-структури.

«Звичайно, я не прихильник цих процесів повернення старих чиновників, але ви собі не уявляєте, якого розмаху це зараз набуває в Україні. Думаю, за цим призначенням тягнеться слід однієї з волинських бізнесових структур», – ділиться він.