Володимир: Московський патріархат знову молився окремо

У Володимирі-Волинському священики Московського патріархату знову відмовилися від спільної молитви на Дні скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські Новини».

22 червня о 10:00 біля обеліску Слави, у Володимирі-Волинському, відбулася панахида до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Участь в ній взяли священнослужителі УПЦ КП, представники міської та районної влади і небайдужі мешканці міста. Але і цього разу не обійшлося без інцидентів. Представники Московського патріархату за декілька днів до панахиди повідомили, що не будуть брати участь з іншими представниками церков, а служитимуть окремо. Мотивували, вони це, звичайно, канонами і наміром відслужити панахиду окремо.

До слова, Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що інцидент зі священиками УПЦ МП обговорюватимуть на рівні області. Нагадаємо, це не перший випадок, коли представники Московського патріархату відмовляються від спільної молитви. 

Після завершення богослужіння у соборі Різдва Христового священики Київського Патріархату традиційно хресною ходою пішли на площу до обеліска Слави. І навіть чекали декілька хвилин на УПЦ МП, сподіваючись на спільну молитву. Під завершення панахиди УПЦ КП, з’явилися представники «канонічної церкви», які хресною ходою, на чолі з архієпископом Володимир-Волинським та Ковельським Володимиром йшли з Успенського собору. Священики не підійшли до представників КП, а стали осторонь.

По завершенню панахиди біля обеліску Слави, хресною ходою представники УПЦ КП, разом з частиною громади пішли до пам’ятного знаку «Жертвам тоталітарного режиму», що знаходиться у валах городища. І лише після цього УПЦ МП розпочали служити панахиду.

Біля пам’ятнику «Жертвам тоталітарного режиму» священослужителі помолилися за душі спочилих воїнів повстанської, радянської армії, воїнів АТО, воїнів Небесної Сотні, за невинноубієнних жертв тоталітарних режимів і тих, хто віддав своє життя за Україну.

Благочинний Юрій Пилипець у своїй проповіді наголосив: «Сьогодні ми зібралися тут, щоб пом’янути невинно убієнних жертв – закатованих, розстріляних, голодом заморених, катами убитих. Хто їх убивав? Радянські ідейники і місцеві запроданці енкаведисти. І, що ми бачимо сьогодні? Московські запроданці вкоренилися в наше суспільство. Ми маємо свій сепаратизм і представників «руського міра», які не хочуть іти на контакт з нами. Ми маємо своїх представників ворожого Кремля».

Після закінчення панахиди представники влади поклали квіти до пам’ятника, присутнім роздали проскуру і розійшлися. Але на древнє городище чекала ще одна панахида. Прийшли священики МП і по-новому відслужили панахиду.