Володимир: «тепловики» написали лист Саганюку

Колектив підприємства теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» звернувся з листом до міського голови Петра Саганюка.

Працівники підприємства просять мера добре подумати, перш ніж укладати будь-які угоди про співпрацю з ТзОВ «Європейська енергетична компанія», ‒ пише Місто вечірнє.

«Колектив підприємства теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» пропонує Вам утриматись від підписання меморандуму про взаєморозуміння між Вами та директором ТзОВ «Європейська енергетична компанія» Василем Шешураком, так як підписання такого меморандуму та подальша співпраця з ТзОВ «Європейська енергетична компанія» може мати значні негативні соціально-економічні та екологічні наслідки як для колективу підприємства, так і для громади міста в цілому, а саме:

1.В результаті аналізу комерційної пропозиції ТзОВ «Європейської енергетичної компанії» встановлено, що наслідком такої діяльності стане те, що всі об’єкти підприємства теплових мереж, на яких здійснюється виробництво теплової енергії, будуть поступово передані в оренду ТзОВ «Європейська енергетична компанія». ТзОВ «Європейська енергетична компанія» має намір після проведення реконструкції відповідних котелень та переводу їх на деревну тріску та дрова продавати теплову енергію ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго», тобто фактично підприємство буде виконувати обмежені функції транспортування теплової енергії, збору коштів за теплову енергію та передачу цих коштів ТзОВ «Європейська енергетична компанія».  В результаті цього майже всі працівники теплокомуненерго будуть звільнені. Рахуємо ,що одним з важливих завдань міської влади є забезпечення максимальної зайнятості роботою жителів міста, а не сприяння зменшенню кількості робочих місць.

2.В результаті діяльності ТзОВ «Європейська енергетична компанія», яка юридично зареєстрована в місті Луцьку, різко зменшаться надходження податків в місцевий бюджет нашого міста та пенсійний фонд як наслідок звільнення значної кількості працівників.

3.Виникає питання про те, хто саме і в якій мірі буде нести відповідальність за підготовку опалювального періоду теплового господарства міста, адже за забезпеченням тепла споживачам будуть відповідати дві структури: ТзОВ «Європейська енергетична компанія» і ПТМ « Теплокомуненерго ».

4.Згідно комерційної пропозиції ТзОВ «Європейська енергетична компанія», загальна кількість біомаси, яка буде використовуватись для потреб виробництва тепла, складе 889 тис. м ³ в рік, тобто це 30000 вагонів або 750 залізничних ешелонів біомаси на рік, або 2 ешелони по 40 вагонів в день. При відсутності відповідних законів України про використання деревини (біомаси) для виробництва теплоенергії така діяльність може привести до екологічної катастрофи в м.Володимирі-Волинському та на Волині з непередбачуваними наслідками.

5.В разі передачі в оренду об’єктів підприємства, наше підприємство не буде мати фінансової можливості виконувати інвестиційні програми по безкоштовному встановленню теплових лічильників на житлові багатоповерхові будинки, оскільки встановлення теплових лічильників створює можливість зменшення оплати за послуги централізованого теплопостачання.

6.Існує висока ймовірність того, що при діяльності такого підприємства можуть застосовуватись корупційні схеми, так як неможливо проконтролювати заготовку транспортування і спалювання значної кількості біомаси, в тому числі дров, адже більшість котлів будуть працювати при немеханізованому способі завантаження палива, тим більше що уже у меморандумі (тобто вже на початку можливої діяльності ) зазначається про конфіденційність та таємність такої діяльності ( п.4 Меморандуму)

7.Діяльність і передача в оренду котелень комунальної енергетики передбачається тільки в містах Нововолинська та Володимира –Волинського. Бажано, щоб таку діяльність ТзОВ «Європейська енергетична компанія» спочатку розпочала не в нашому місті, аби вивчити особливості їхньої роботи.

Враховуючи вище написане, для Вас є достатньо аргументів для розірвання меморандуму в разі його підписання з метою уникнення негативних соціально-економічних та екологічних наслідків в місті Володимирі-Волинському», ‒ йдеться у зверненні.

Документ затвердили на загальних зборах колективу 15 червня 2015 року.