Скандальне будівництво на Стрілецькій призупинили

Будівництво на вулиці Стрілецькій, 21б призупинили завдяки активістам та мешканцям сусіднього будинку.

Рішення про зупинку будівництва виконком міської ради прийняв ще 17 червня, проте незважаючи на це до 22-го червня включно забудовник продовжував роботи. Жителі сусідніх будинків кажуть, що темпи будівництва значно прискорилися.

Проінспектувати місце будівництва приїхали депутат Луцької міської ради Павло Данильчук, член виконкому міської ради Олег Бондарук, активіст “Народного контролю” Михайло Шелеп та член “Самооборони Волині” Сергій Рижков.

Будівництво продовжували навіть у їх присутності. Проте після того, як виконавцю робіт продемонстрували рішення виконкому, він сказав працівникам припинити працювати принаймні сьогодні. Виконавець повідомив, що йому раніше не повідомляли про призупинення будівництва.

Нагадаємо, згідно до рішення виконкому міської ради, забудовника зобов’язали призупини будівництво до 15 липня. На 25 червня заплановано збори жителів сусідніх будинків.

На місце події викликали правоохоронців, які прибули на виклик після двох нагадувань. Слідчо-оперативна група опитала свідків із сусіднього будинку, які підтвердили, що будівельні роботи не припинилися. Також на місце викликали начальника міського відділку міліції Ігоря Муковоза. Проте на місце події замість нього прибув заступник.

«Він не може не знати про призупинення  будівництва, адже є членом виконкому міської ради», – зазначив Олег Бондарук.

Трохи згодом з’явився і представник забудовника, який попри невдоволення рішенням виконкому, підписав розписку про ознайомлення з рішенням. Також він пообіцяв припинити проведення робіт на час, встановлений рішенням.

Жителі сусідніх будинків проти продовження будівництва, яке з ними ніхто не погоджував. Більше того, вони стверджують, що під час будівництва порушено багато норм.

Забудовник планує, що доїзд до новобудови будуть здійснювати через двори сусідніх будинків. Мешканці проти.

На місці новобудови на генплані міста – дитячо-спортивний майданчик. Також забудовник розрив залізничну рампу і будується дуже близько від залізничних колій. З іншого боку – майже впритул до електрощитової. Проте на це ніхто не звертає уваги.

До того ж, як стверджують мешканці сусідніх будинків, забудовник звів і сусідні будинки 21 та 21а. Будинок 21а житловий, проте і досі не зданий в експлуатацію через численні порушення  (зокрема відсутності парковки, смітника та дитячого майданчика). Мешканцям будинків 21 та 21а, коли вони купували будинки, казали, що на місці, де зараз виростає шестиповерхівка, буде їхня прибудинкова територія. Проте після зміни власника компанії-забудовника ситуація змінилася.

Мешканці сусідніх будинків сподіваються, що їм все-таки вдасться повпливати на забудовника. Якщо ж він не піде на поступки мешканцям, то вони будуть надавати справі розголосу.

«Ми не плануємо зупинятися, є рішення виконкому. Була комісія, яка перевіряла будівництво. Але рішення виконкому не виконують. Якщо так буде продовжуватися, то ми підемо через народних депутатів. Якщо треба буде, то ми підемо на Кабмін і  міністерство”, – каже  мешканка сусіднього будинку Юлія Вусенко.

Також мешканці сподіваються, що тепер міліція проконтролює зупинення будівельних робіт, принаймні на термін, встановлений виконкомом.