На Волині розповіли про «нове бачення» шахт

ДП «Волиньвугілля» за 3 місяці планують реорганізувати. Нову структуру хочуть зосередити довкола шахти №10.

Про це стало відомо 22 червня під час наради голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з шахтарями.

Губернатор озвучив основні пункти реорганізації. На його думку, повинно бути збережене пряме підпорядкування Міністерству енергетики без будь-якого іншого підпорядкування. Міністр, за словами Гунчика, таку пропозицію підтримав.

«В рамках реорганізації головним об’єктом є шахта №10, і керівник шахти №10 має бути гендиректором ДП «Волиньвугілля», ‒ зазначив Володимир Гунчик.

Інші шахти пропонують перетворити на відокремлені підрозділи, на яких будуть призначені свої керівники. Мають вибудувати центральні служби – бухгалтерську, юридичну тощо, що дозволить зменшити структуру і знизити собівартість.

Також Володимир Гунчик зазначив, що ремонтно-механічний завод залишається окремою структурою. В процесі реорганізації шахти №10 планують організувати збагачувальну шахту, щоб не возити вугілля на Львівщину. Одним з головних напрямків роботи губернатор назвав пошук кадрів на місцях.

«Фінансування на 10 шахту має йти через 10 шахту», ‒ підкреслив Володимир Гунчик.

За його словами, коли у процесі беруть участь інші структури, то частина коштів не доходить до місця призначення. Шахтарі нагадали, що раніше управління шахт знаходилося в Нововолинську і це була добра система. Тому зараз треба вернутися до такої схеми.

Наступного тижня губернатор поїде в міністерства, тому шахтарі просять вирішити питання з розвантаженням вугілля та траншем коштів для шахт. За словами Гунчика, він готовий відстоювати позицію шахтарів у Міністерстві. «Я готовий після кожного візиту до міністра давати інформацію, про що ми розмовляли», ‒ додав він.

Тому Гунчик попросив шахтарів підтримати його пропозиції та виконувача обов’язків директора Федора Богдана.