Луцькі політпідсумки: 15-21 червня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках говоритимемо про голову обласної ради Валентина Вітра, спробу повернення на митницю Романа Микитюка, вибори ректора в Луцькому національному технічному університеті.

*******

Але почнемо з “війни”, яка триває роками і перед виборами тільки набирає обертів. Це протистояння депутата Луцької міськради Андрія Осіпова та мера Луцька Миколи Романюка. На тижні, що минув, було два суди, які є традиційною зброєю депутата з групи “Новий Луцьк” проти міського голови. Тут справи в обох учасників йдуть з перемінним успіхом.

15 червня Осіпов програв чергову справу щодо оренди землі під “Варшавкою”, але водночас переміг у справі стосовно виключення з порядку денного проекту рішення депутата Романа Бондарука. Одним словом, на цьому фронті без змін.

*******

16 червня Луцький національний технічний університет обирав ректора. Як очікувалося, перший тур переможця не виявив, а в другий тур потрапили в.о. ректора Зоряна Герасимчук та представник групи “Новий Луцьк”, депутат міськради, завідувач кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Петро Савчук.

Савчук здобув переконливу перемогу на чотирьох дільницях, де відбувалося голосування. Агітаційна кампанія, принаймні публічно, була до останнього часу чистою. Лише за день до голосування у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Герасимчук під час проживання в окупованому Криму спробувала отримати громадянство Росії і навіть судилася через це. Однак свого не досягнула і повернулася в Луцьк.

За моєю інформацію, у ЗМІ ця інформація потрапила через посадовців правоохоронних органів, тому підозра, що джерелом такого “зливу” стала команда Савчук схоже безпідставна. Хоча враховуючи порядки в Україні, коли президент з політичних мотивів звільняє голову СБУ, можливо, якийсь зв’язок існує.

******

Операція “Зніми Вітра” все ближче до свого завершення. Щоправда Валентин Вітер опирається з усіх сил і всіма можливим способами блокує спроби внести в порядок денний проект рішення про його відставку. Зокрема, заявив, що цей проект рішення підтримує замало депутатів.

Натомість його опоненти анонсують розкриття нових корупційних схем, які реалізував голова облради і навіть поскаржилися прокуратурі на Вітра. Нас очікує “гаряча” сесія облради.

******

Безумовно найбільш обговорюваною новиною тижня стала спроба повернення Романа Микитюка на посаду голови Волинської митниці.

Інформаційну хвилю підняв народний депутат Ігор Гузь. Він заявив, що це призначення лобіює голова ОДА Володимир Гунчик, а поміж владців та політиків формується група підтримки Микитюка. Гузь ініціював звернення до керівника уряду Арсенія Яценюка з закликом не допустити повернення Микитюка на митницю.

Очікувано ця інформація збурила революційні середовища, які готуються до акцій протесту проти Микитюка та обіцяють не допустити його повернення на посаду.

До слова, цією ситуацією скористався чинний керівник митниці Андрій Андрейків, до якого є зауваження у громадських активістів. Щоб поліпшити з ними стосунки, він поділився з ними інформацією про зловживання на митниці часів Микитюка. Водночас дав прес-конференцію, де висловив здивування інформацією про Микитюка та відзвітував про результати роботи.

******

Щодо повернення старих кадрів була на тижні ще одна новина. У Любомлі заступником голови районної ради обрали колишнього комуніста Григорія Козюмича. Нічого дивного у цьому нема, бо до Революції більшість в раді складали комуністи й регіонали, тому сьогодні вони без проблем “поставили” свою людину на потрібну посаду.

*****

І насамкінець. Команді нардепа Ігоря Єремеєва останнім часом геть не солодко. ЗМІ розкрили декілька схем, за якими фірми з групи політика “наживалися” на бюджетних грошах, а тепер ще й офіційну заяву зробив Арсеній Яценюк. Він навіть погрожував Єремеєву криміналом, як повідомили в прес-службі Кабміну.

*****

ЧТИВО ТИЖНЯ

Цього тижня вдалося продовжити лінійку інтерв’ю щодо прийдешніх місцевих виборів. Поговорив з активістами волинського “Народного контролю”. Інтерв’ю тут.

 

Анатолій КОТЛЮК