Навчальни тривога: «нафтова пляма» на Теремнівських ставках

Рятувальники управління ДСНС у Волинській області на Теремнівських ставках у Луцьку вчилися ліквідовувати розлив нафтопродуктів та рятувати утопаючих.

Навчання відбулися 18 червня, – повідомляють у прес-службі УДСНС.

Учасники навчань ознайомилися з функціонуванням рятувального поста, розміщеного у прибережній зоні, та переконалися, що матроси-рятувальники забезпечені необхідним обладнанням для порятунку людей на воді та пройшли належну підготовку.

На першому етапі навчань водолази демонстрували різноманітні способи порятунку потопаючих. Рятували умовного потерпілого за допомогою кінця Александрова, наближалися вплав без будь-яких підручних засобів, демонструючи спосіб транспортування людини до берега, а також переміщували імітованого потопельника на рятувальний човен та доправляли до берега. Також водолази провели операцію з пошуку потопельників на дні водойми.

На наступному етапі навчань відбулося заняття з надання долікарської допомоги потопельникам. Оскільки основна передумова успішного надання допомоги при утопленні – це правильні, своєчасні та чіткі дії, учасники навчань детально розглянули усі етапи долікарської допомоги.

Під час завершального етапу навчань співробітники аварійно-рятувальної частини міста Луцька провели навчальні тренування зі знешкодження розлитих на поверхні водойми нафтопродуктів для мінімізації наслідків екологічної катастрофи.

Зокрема, рятувальники за допомогою спеціального обладнання розгорнули на водному плесі бонове загородження, локалізувавши пляму умовно розлитих нафтопродуктів, та за допомогою мотопомпи відкачали забруднену воду до спеціальної ємності.