На Волині дороги руйнуються, бо водії «перегружають» вантажівки

Однією із причин того, що на Волині руйнуються дороги стало пересування ними вантажівок, які «перегружені», бо мають масу, більшу за дозволені 40 тонн.

По це повідомляють у відділ інформаційної політики Волинської ОДА із посиланням начальника управління Укртрансінспекції в області Володимира Степанова.

За його словами, згідно з вимогами Правил дорожнього руху, дозволена максимальна маса транспортного засобу з вантажем не повинна перевищувати 40 тонн, а фактично здійснюються перевезення транспортними засобами, максимальна маса яких сягає до 60 тонн, а в поодиноких випадках даний показник сягає позначки 70 тонн, що вкрай негативно впливає на стан автомобільних доріг в області.

Поганий стан доріг часто є причиною відмов перевізників від обслуговування маршрутів через постійні поломки транспорту та скарги пасажирів, які своєчасно не можуть доїхати в той чи інший населений пункт.

«Тому, на думку Володимира Степанова, для збереження дорожнього покриття та підвищення рівня безпеки необхідно забезпечити цілодобову роботу з перевірки габаритно-вагового контролю транспортних засобів», – повідомляють в ОДА.

Володимир Гунчик підтримав таку позицію та дав доручення утворити відповідні контрольні групи, аби здійснювати моніторинг руху вантажівок.

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев запропонував залучити до цієї діяльності активну громадськість, зважаючи на результативні та позитивні приклади такої роботи.