З бійця намагалися «здерти» гроші за безкоштовну довідку

У демобілізованого бійця Олександра Лизуна з Горохівського району не прийняли документи без довідки про несудимість. Щоб виробити довідку, у міліції запропонували заплатити.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив волонтер Василь Нагорний, який безоплатно надає допомогу бійцям.

«В комісаріаті пояснили, що вийшов новий закон. Взагалі то статус надається на підставі Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 20 серпня 2014 року № 413 і в переліку документів, які потрібно подати – довідки про відсутність судимості не має», – йдеться у дописі.

Та боєць не здався і поїхав за довідкою  до Луцька за довідкою. «Але в УМВС у Волинській області (зі слів бійця- «в приміщенні перед прокуратурою») його чекав сюрприз: йому сказали, що термінове виготовлення довідки (3 дні) вартує – 80 грн., 5 днів- 60 грн., а понад 10 днів- безкоштовно. Грошей катма, а тому поїхав додому… Доводи про те, що йому ця довідка потрібна не для закордонного паспорта чи купівлі зброї, а для отримання статусу УБД, залишили працівника міліції без емоцій», – пише Василь Нагорний.

У законодавстві адвокат такої норми не знайшов, тому незрозуміло де працівники міліції взяли такі “розцінки”. Також цікавить Ваиля Нагорного чи після повернення додому бійці батальйону “Світязь” теж платитимуть за довідки. Це він просить з’ясувати головного міліціонера області Петра Шпигу.
“Пропоную бійцям видавати довідку безкоштовно, але так ніби вона коштує 80 грн., тобто терміново.
З іншої сторони – військові комісаріати та комісія можуть і самі перевіряти бійців на судимість”, -підсумував правозахисник