Вздовж українських доріг поменшає реклами

Комітет Кабміну з питань розвитку інфраструктури і екологічної політики проголосував за  скорочення зовнішньої реклами на дорогах.
Члени комітету підтримали законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування».

Про це повідомляє прес-служба  віце-прем’єр-міністра Валерія Вощевського.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що в даний час уздовж доріг загального користування розміщено понад 6 тис. рекламоносіїв. також зазначають, що 75% з них встановлені з порушенням чинних нормативно-правових актів.

«Згідно з результатами опитування, проведеного Департаментом ДАІ МВС України, 82% респондентів визнали, що зовнішня реклама відволікає їх від керування автомобілем», – повідомляє прес-служба.

Вощевський уточнює, що зміни торкнуться доріг загального користування поза межами населених пунктів. Це дозволить покращити безпеку руху на дорогах.

«Це вимога міжнародного законодавства, зокрема Європейської угоди про міжнародні магістралі, яка забороняє розміщення рекламних щитів по сторонам міжнародних доріг», – уточнив він.

Згідно з проектом, законно встановлені рекламоносії будуть демонтовані тільки після закінчення терміну дії дозвільних документів.