У Луцьку поляк «відшпетив» українську владу

На презентації польсько-українського проекту представник громадської організації з Польщі, яка допомагає українському війську, розкритикував роботу української влади за надмірну бюрократію та несприяння у переправленні гуманітарної допомоги через кордон.

Про це стало відомо на презентації проекту «Разом з Україною. Гуманітарна допомога» у п’ятницю, 19 червня, у Луцьку.

Презентація полсько-українського проекту гуманітарної допомоги відбулася у конференц-залі компанії «Modern Expo» у Луцьку.

«У кожній області є «вимушені переселенці», яких так чи інакше торкнувся жах бойових дій на Сході України», – йшлося під час зустрічі.

Відтак, аби підтримати українців, які потрапили у скрутну ситуацію, Фонд Духовної Культури Пограниччя міста Люблін створив проект «Разом з Україною. Гуманітарна допомога». Фінансову підтримку проекту надала програма польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польща.

Так, поляки спільно з  волинським благодійним фондом «Волинь-2014» передадуть гуманітарну допомогу для понад 400 сім’ям переселенців, закуплять обладнання та медикаментів для 10 медичних центрів на Сході, забезпечать надання психологічної підтримки та відпочинку дітей переселенців, а також сприятимуть адаптації переселенців на ринку праці.

На зустрічі був присутній міський голова Луцька Микола Романюк, волноваський міський голова Сергій Демченко, фундатор «Волинь-2014» Богдан Лукасік,  голова фонду «Фундація Духовної Культури Пограниччя» Стефан Батрух, голова громадської організації «Переселенці Криму та Донбасу» Олена Чернекова та інші благодійники з інших областей України.

Член ради програми «Разом з Україною», поляк Стефан Батрух розкритикував роботу української влади, як київської, так і місцевої, за надмірну бюрократію. Мовляв, навіть, коли поляки намагаються передати гуманітарну допомогу через кордон, з цим виникає дуже багато проблем та незручностей. Відтак, допомагати українцям – важко.

Реалізовуватимуть проекту з червня по грудень цього року.