У Луцьку консул США розповів, як дурять з «Зеленими Картами»

Віце-консул Сполучених Штатів Америки розповів, як отримати «Green Card».

Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини».

Сьогодні, 19 червня, у Волинському прес-клубі відбулася зустріч з віце-консулом США Сергієм Ольховським. Прес-конференція відбулася у Луцьку.

Грін Карта (Green Card) – це офіційний документ (United States Permanent Resident Card), який надає право на постійне проживання та працевлаштування в США. Через п’ять років постійного проживання в Сполучених Штатах власник «Зеленої Карти» і члени його сім’ї мають можливість отримати громадянство. Втім, із «Зеленою Картою» іммігрант може проживати в США протягом всього терміну дії документу без зміни громадянства і користуватися всіма правами громадян, за виключенням виборчих прав.

Для того, щоб взяти участь у лотереї, кандидат повинен відповідати двом основним вимогам:

1. Бути вихідцем з країни, яка є у переліку країн-учасниць (Україна належить до таких).

2. Закінчити середню школу.

«Цікаво, що на момент реєстрації на «Зелену Карту» вам не обов’язково повинно бути 18 років, – пояснив Ольховський, – ви можете подаватися і раніше. Головне, щоб на момент подачі документів у посольство США (у випадку, якщо ви станете переможцем лотереї), ви були повнолітніми».

Щорічна онлайн-реєстрація на програму розпочинається 1 жовтня і триває місяць. В межах цього терміну одна особа має право подати лише одну заявку. Претенденти ж, від імені яких було надіслано більше однієї заявки, будуть дискваліфіковані. Також не отримають імміграційної візи і особи (навіть, якщо вони виграли в лотерею), які при реєстрації на «Зелену Карту» а) вдалися до обману і вказали невірні дані, приховали, наприклад, кількість своїх дітей тощо; б) зробили технічну помилку, вказавши, приміром, неправильну дату народження чи місце проживання.

«Дуже шкода, коли сім’ї виграють у лотерею, приходять на співбесіду у Посольство США в Києві, щоб отримати імміграційну візу, і Консул виявляє помилку в анкетних даних. Така заявка автоматично дискваліфікується системою, – пояснила помічник консула США, асистент візового відділу Наталія Вітюк. – І додала: на жаль, таке часто трапляється, особливо, коли учасник реєструється не особисто, а доручає це якимось агентствам».

З агентствами, які пропонують послуги із реєстрації на «Зелену Карту», пов’язано багато видів шахрайства. Зі слів пані Наталії, одним із них є пропозиція третіх осіб (якими і є агентства) зареєструвати учасника в лотереї, причому, зробити це за гроші. Хоча процедура на офіційному сайті є абсолютно безкоштовною.

«Спочатку такі посередники беруть гроші за реєстрацію, а потім, у разі, якщо особа виграла, за інформацію щодо місця та дати проведення співбесіди», – пояснила помічник консула, і навела кілька прикладів.

Так, представники агентств виїжджають на площі великих міст, вокзали, ринки, афішують лотерею «Зеленої Карти» і просто на місці збирають інформацію про людей, які бажають емігрувати в США. Потім їх реєструють, а коли ті виграють, дзвонять і повідомляють новину. Знову ж таки, інформацію про місце та дату співбесіди, розкривають лише за гроші.

Також часто достатньо інформації для реєстрації на «Зелену Карту» можна отримати про особу з її акаунтів у соціальних мережах. Відтак, агентства реєструють людину на програму, причому вона сама про це не знає, а коли виграє, то дзвонять їй і пропонують за гроші надати подальші інструкції для отримання імміграційної візи.

Як пояснила мовиця, такі схеми можливі частково тому, що учасники надають інформацію про себе третім особам. Справа ж в тому, що після реєстрації на сайті, кожному учаснику приходить лист із підтвердженням і особистим кодом, за яким потім можна перевірити стан заявки (виграв ти чи ні), а також дізнатися всю поточну інформацію. Ті ж люди, які реєструються не особисто, коду не отримують.

Сергій Ольховський наголосив, що ні Державний департамент США, ні будь-яка інша структура, причетна до проведення лотереї «Green Card», не інформуватиме учасника програми про його виграш. Особа повинна сама стежити за заявкою. Це означає, що в період з 5 травня 2016 по 30 червня 2017 року (у разі, якщо вона заповнить анкету протягом жовтня 2015-го) учасник повинен самостійно перевірити статус своєї заявки за допомогою персонального коду в Електронній системі перевірки статусу на офіційному сайті програми.

До слова, якщо «Зелену Карту» виграє хтось із сім’ї, але він в анкеті вказав членів своєї родини (чоловіка/дружину та дітей), то і вони всі мають можливість разом із учасником програми емігрувати до Сполучених Штатів.

Усі витрати, які учасник здійснює у разі виграшу у лотерею, – це візовий збір у розмірі 330 доларів з однієї особи та плата за медичний огляд у спеціалізованій, єдиній в Україні, клініці у Києві – 215 доларів.

Зазначимо, що програма існує вже 20 років, і щороку на неї виділяють в середньому 50 тисяч віз на вихідців з усіх країн, які беруть у ній участь. Україна належить до таких. Більше того, наша держава є третьою за кількістю виданих імміграційних віз у рамках «Green Card».

IMG_0868