Заступник мера готовий відповісти за зайві 15 тисяч Єремеєву

Заступник міського голови Юрій Вербич готовий нести відповідальність, якщо правоохоронці підтвердять незаконність підписання ним договору із ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ».

Про це він заявив під час засідання регламентної комісії міськради 18 червня.

Нагадаємо, журналісти видання «Хроніки Любарта» стверджують, що міська рада переплатила фірмі з групи компаній «Континіум» 15 тисяч гривень.

Вербич пояснив, що 30 листопада 2010 року Романюк своїм розпорядженням уповноважив його підписувати такі додаткові угоди на постачання пального. З того часу посадовець підписав більше 500 різних договорів, кожен з яких, мовляв, пройшов перевірку юристів. Зокрема йдеться про 76 договорів на суму понад 10 тисяч. Тому, на його думку, якби порушення було, його б вже давно знайшли.

Натомість депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов зазначив, що чинне законодавство не дозволяє міському голові комусь передоручати підписання угод. Тому єдиною підставою для Романюка доручити підписування угод Вербичу є його власне розпорядження.

Нагадаємо, 29 травня 2014 року виконком Луцької міської ради оголосив тендер на закупівлю 20 475 л бензину марки А-95. Свої пропозиції до участі в торгах подали три фірми: ТзОВ «Авіас», МП «ВК Імпекс» та ТзОВ «ВОГ Рітейл».

Фірма «Авіас», яка, як вважають, належить Ігорю Коломойському, запропонувала майже вдвічі нижчу ціну від «переможної» – 166 тис. грн, проте її пропозицію відхилили через відсутність усіх потрібних паперів або неправильність їх оформлення. Тож, переможцем визнали ТзОВ «ВОГ Рітейл», яке, як вважають, підконтрольне групі «Континіум» і яке запросило за постачання свого товару 306 920 грн.

Другим учасником відкритих торгів, пропозиція якого дозволила тендеру відбутися, було МП «ВК Імпекс». Засновником цього малого підприємства є Микола Голанов, якого раніше навчально-методичний центр ТзОВ «Торговий дім «Континіум-Галичина» називав начальником відділу технічної експлуатації АЗС нафтового бізнесу групи компаній «Континіум».

Саме ж ТзОВ «ВОГ Рітейл» зареєстроване у Луцьку на вул. Кременецькій, 38. За цією адресою зареєстровані багато інших фірм, що мають стосунок до «Континіуму». Отож, видається, що основним конкурентом на тендері була «підсадна качка».

23 липня 2014 року виконком Луцької міської ради в особі Юрія Вербича підписав договір із «ВОГ Рітейлом» за №461. Відразу ж було підписано й додаткову угоду до цього договору, якою ціна договору зменшувалася із 306 920 грн до 230 860 грн (в т.ч ПДВ). Змінили також додаток 1 до договору, в якому збільшили ціну бензину із 14,98 грн до 16,49 грн за літр.
Такі дії відповідають чинному законодавству. Але ціну договору було зменшено з 306 до 230 тисяч гривень. У переддень Нового року сторони укладають ще одну додаткову угоду, якою продовжують термін дії договору до 31 березня 2015 року та збільшують його на суму 61 384 грн – 20 відсотків від вартості договору № 461 від 23.07.2014 р.

Ч. 6 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» передбачає, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Проте, як зазначалося раніше, вартість договору було зменшено до 230 860 гривень. І 20 відсотків від цієї суми ‒ 46 172 гривень, а не 61 384 грн.

Порушення процедури з боку виконкому Луцької міської ради підтверджується також роз’ясненням Мінекономрозвитку від 07.04.2015 N 3302-05/11398-07, де чітко вказується, що 20 відсотків відраховується від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змін, внесених до нього (у разі наявності).

Отож, виконком Луцької міської ради переплатив за бензин на користь фірми, яку, як вважають, контролює мільярдер Ігор Єремеєв, 15 212 гривень.