Волинські бійці по півроку чекають статусу «учасника»

Боєць 14-ї (раніше 51-ї) механізованої бригади Юрій Букія за минулий рік встиг взяти участь у боях під Савур-Могилою і побувати у полоні російських військових.

Проте, це не стало серйозним аргументом, щоб він оперативно отримав статус учасника бойових дій, ‒ йдеться в сюжеті Громадське. Волинь.

Його побратими також розповідають, що чекають на отримання такого статусу уже понад півроку. Сам же Юрій чотири рази подавав заяви на витяги із наказу у військовій частині, і, за його словами, жодного разу цей витяг не вийшов за межі частини. Тож, він і досі сподівається на отримання статусу.

Юрист, волонтер Волинського координаційного центру допомоги бійцям АТО Тетяна Климчук каже, що, насправді, не солдати мають займатися оформленням їхнього пільгового статусу, а їх командири. Проте, жодної відповідальності за невиконання цього обов’язку, згідно з українським законодавством, не передбачено. Тож, неодноразово солдатам після тяжких боїв, доводиться повертатися до нормального життя і виборювати свої права самостійно.