Відомо, чому над Луцьком літав військово-транспортний літак

Літак, який 17 червня з’явився в небі над Луцьком, був літаючою лабораторією на базі військово-транспортного літака Ан-26.

Про це пишуть ентузіасти з організації волинських авіалюбителів “ОВАЛ” в соцмережі “Вконтакте”.

“Завданням екіпажу був контрольний обліт і перевірка функціонування радіотехнічних засобів Луцького військового аеродрому. Літак спочатку приземлився на летовищі, де його дозаправили пальним, після чого екіпаж підняв машину у повітря і почав робити кола над аеродромом, щоразу проходячи над злітно-посадковою смугою спочатку основним, а потім зворотнім посадочним курсом”, – розповіли активісти.

“При цьому за допомогою спеціального обладнання на борту літака контролювалась якість роботи радіотехнічної системи посадки, курсових та глісадних радіомаяків, а також ближніх і дальніх приводних радіомаяків, які знаходяться з обох боків злітно-посадкової смуги на відстані 1 і 4 км від її торця відповідно. Після виконання певної кількості проходів літак знову приземлився на летовищі. Після дозаправки і технічної перевірки годину тому літак покинув Луцький військовий аеродром і взяв курс на базу у Гавришовці”, – додали авіалюбителі.