У Луцьку пропонують «декомунізувати» почесних громадян

До переліку об’єктів, які підлягають декомунізації, варто внести не лише міста чи пам’ятки, а й деяких почесних громадян.

Таку думку під час засідання приватизаційної комісії міської ради 18 червня висловив секретар міськради Сергій Григоренко.

Він розповів, що вже під час найближчої сесії будуть розглядати проект рішення про декомунізацію, проте скласти перелік об’єктів, які треба перейменувати, має спеціальна комісія. Григоренко піде з такою пропозицією до міського голови. До складу комісії ввійдуть історики, директори музеїв, науковці, юристи тощо. Вони за певний час складуть перелік вулиць та об’єктів, подадуть його міському голові, який видасть наказ про початок робіт.

Також Григоренко додав, що варто провести декомунізацію щодо деяких почесних громадян Луцька.

«В 1971 році почесним громадянином Луцька став партизанський командир Бринський», ‒ розповів секретар міської ради. Він наголосив, що Антон Бринський очолював каральний апарат НКВС проти мирного населення та вояків УПА. «Постає питання, як пан Бринський може бути почесним громадянином Луцька?» ‒ зазначив Григоренко.

Саме тому, на його думку, питанням декомунізації мають зайнятися спеціалісти. На сесію міської ради внесуть пропозицію про створення відповідної комісії.