На голову Волиньради поскаржилися прокуратурі

Депутати Волинської облради позафракційний Володимир Бондар та представник фракції «Батьківщина» Олександр Свирида скерували звернення Волинській прокуратурі щодо неправомірних дій голови обласної ради Валентина Вітра, який під надуманим приводом заборонив реєструвати проект рішення про висловлення йому недовіри.

Про це у коментарі власкору «Вголосу» повідомив Володимир Бондар.

Напередодні голова Волинської облради Валентин Вітер назвав незаконним проект рішення про висловлення йому недовіри. Після цього юридичний відділ відмовився реєструвати зазначений проект рішення.

Як розповів Бондар, Вітер порушив права депутатів на формування порядку денного:

«Ми звернулися до прокуратури з припинити факт перешкоджання роботи депутатів місцевих рад, який здійснюється головою обласної ради Валентином Вітром. Кожний депутат має право формувати порядок денний, якщо це не суперечить Конституції і законодавству. І ніхто немає права заборонити йому це робити. Якщо ж це хтось робить, то це порушення законодавства. І за це настає відповідальність, адміністративна чи кримінальна. Це – гарантоване право депутата. Валентин Вітер у своїй відповіді каже, що проект рішення ніби передбачає відставку. Але ми чітко заявили що питання наразі не стоїть про зняття голови облради, а про висловлення йому недовіри. Звісно, під час обговорення і після появи нових фактів, може виникнути питання про зняття голови облради. Тоді включається інший механізм. Наразі ж Валентин Вітер  перешкоджає діяльності депутатів місцевих рад».

«Кожен депутат має право ініціювати проект рішення. А те, чи законний він чи ні – хай вирішують комісії облради та самі депутати. В даному ж випадку Валентин Вітер на власний розсуд порахував, що проект незаконний, чим порушив усі можливі юридичні норми», – додав Володимир Бондар.

Нагадаємо, що 11 червня депутати Волинської облради Олександр Свирида (фракція ВО «Батьківщина»), Святослав Боруцький (фракція ВО «Свобода») та Володимир Бондар (позафракційний) подали проект рішення про звільнення голови Волинської облради Валентина Вітра.