Ковель: люди проти «трансформацій» залізничної лікарні

На Волині просять не розділяти Ковельську залізничну лікарню на хоспіс та амбулаторію, а залишити її цілісною установою.

Про це 18 червня розповів голова комісії з питань соціальної політики та соцзахисту Ростислав Кухей під час засідання громадської ради у стінах Волинської ОДА, – інформує ВолиньPost.

Ковельська залізнична лікарня розрахована на 90 ліжок і знаходиться у старому Ковелі. Загалом, у медзакладі працює 285 людей, також в установі є поліклініка та стаціонар.

Під час однієї з минулих сесій облради депутати вирішили задекларувати готовність прийняти Ковельську залізничну лікарню в державну власність. Наразі посадовці планують розділити цей медзаклад на два об’єкти: хоспіс та амбулаторію.

Проте ковельчани просять не ділити медзаклад, а зберегти його одним комплексом.

Слід зазначити, що до недавнього часу в працівників Ковельської залізничної лікарні була значна проблема з отриманням заробітної платні. Медпрацівникам її не виплачували близько двох місяців.

«До кінця цього року ми плануємо виплатити всю зарплату працівникам. Кредиторська заборгованість по лікарні – 221 тисяча гривень. Вона має бути погашена з державного бюджету. Укрзалізниця відмовилась від цього закладу», – доповів заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Валерій Руцький.

Загалом, 27 з 30 представників громадської ради підтримали звернення ковельчан і рекомендують обласній владі залишити лікарню єдиною установою.