Бійці 51-ї бригади визнали вину в обмін на «умовку», – волонтер

Половина бійців, серед яких і волиняни, що перейшли кордон з Росією, підписали угоду про визнання вини в обмін на умовний термін.

Про це повідомляє ВолиньPost.

Нагадаємо, минулого року в липні 42 бійці перейшли кордон з Росією. Наразі Волинським хлопцям інкримінують ухилення від виконання обов′язків військової служби.

Адвокат підсудних бійців, волонтер Василь Нагорний розповів подробиці справи.

«Поки що справа перебуває на стадії підготовчого засідання. Наразі проведено 2 засідання суду, але підготовчі засідання не завершено. На підготовчому засіданні вирішуються чисто організаційні питання, які будуть засідання, закриті чи не закриті. Адвокатами оголошуються відповідні клопотання про залучення якихось свідків, про витребування документів. На цьому підготовчому засіданні не допитуються підсудні. Це підготовче засідання вже другий раз зривається. В принципі, це нормально для цієї справи, бо такої справи, по кількості підсудних, ще не було в Україні, не тільки мабуть по військових злочинах, а й кримінальних», – зазначив він.

Загалом, через кордон з Росією тоді перейшло 42 бійці. За інформацією, яку надав адвокат, наразі половина з них підписали угоду про визнання вини. Вони отримали умовні терміни, дехто отримав службові обмеження та продовжують службу, але в них вираховують частину заробітку.

«Інша половина не погоджується на таке. Я навіть вам скажу, якби оголосили якусь амністію, вони б не погодилися б. Адже амністія не є реабілітуюча обставина. Вона просто звільняє їх від відповідальності, але не реабілітовує», – сказав Нагорний.

Також він наголосив, що немалу роль у цій справі має політика: «Якщо правосуддю не буде заважати політика, то ці хлопці мають великі шанси бути виправданими… Відносно цих хлопців прозвучали в свій час певні меседжі відомих політиків, які їх оголосили дезертирами. По-перше, дезертирство, як стаття, бійцям не пред’являється, їм інкримінують ухилення від виконання обов′язків військової служби. Це зовсім різні статті».

Загалом Василь Нагорний розповів, що представники громадських організацій Волині наразі спілкуються з керівництвом районів на тему ініціювання до президента звернень, що до того, аби це кримінальне провадження закрили у зв′язку з тим, що воно є безпідставним. Відтак зголосилося три райони: Володимир-Волинський, Луцький та Турійський.

«Я так думаю, що будуть ще звернення інших райрад», – зазначив він і додав, що така справа може затягнутися на кілька років.