У Луцьку подорожчав проїзд у тролейбусах

Виконком Луцької міськради проголосував за проект рішення про збільшення вартості проїзду в тролейбусах із 1,25 гривні до 1,75.

Голосування відбулося 17 червня.

Тож встановлюються такі тарифи:

Тариф на разовий проїзд одного пасажира в міському електротранспорті – 1,75 гривні.

Вартість квитка на проїзд в тролейбусі для учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації – 1 гривня.

Вартість місячного проїзного квитка в тролейбусі:

– для підприємств, установ, організацій – 105 гривень;

– для населення – 90гривень;

– для учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації – 50 гривень.

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що “у зв’язку із значним зростанням цін на електроенергію, матеріали, запасні частини для ремонту та проведення технічного обслуговування рухомого складу та контактної мережі виникла необхідність перегляду тарифу на послуги з перевезення пасажирів. Нестача обігових коштів у підприємства (ЛПЕ, – ред) не дозволяє здійснювати у повному обсязі періодичне, якісне обслуговування тролейбусів, контактної мережі, що призводить до зниження якості послуг, втрат машино-годин в русі, зменшення доходів та ускладнення соціально-трудових відносин у колективі через постійну заборгованість з виплати заробітної плати”.

Також у записці, яку підготував заступник директора департаменту економічної політики ЛПЕ Сергій Омельчук, йдеться, що “значних витрат вимагає ремонт та підтримання у належному стані контактної мережі, загальна протяжність якої становить 109,15 км та 9 тягових підстанцій, про необхідність проведення капітальних ремонтів яких зазначено в актах державного технічного огляду тролейбусної контактної мережі із зазначенням термінових усунень технічних проблем”.

А ще “у зв’язку із низьким рівнем заробітної плати та наявною заборгованістю із її виплати підприємство постійно стикається з нестачею необхідної кількості водіїв тролейбусів та ремонтних робітників”.

Тому на Луцькому підприємстві електротранспорту очікують, що “підвищення тарифу на проїзд у тролейбусах з 1 липня 2015 на 40% до 1,75грн. надасть можливість забезпечити безперебійне та якісне надання послуг з перевезення пасажирів в місті, провести необхідні ремонтно-технічні заходи рухомого складу та контактної мережі та сприятиме подоланню заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємства”.

Також у ЛПЕ наводять для порівняння базові тарифи у сусідні містах: Полтава – 1,5 гривні, Житомир – 2 гривні, Чернівці – 1,5 гривні, Хмельницький – 1,5 гривні, Івано-Франківськ – 1,75 гривні, Львів – 2 гривні, Рівне – 1,5 гривні, Вінниця – 2 гривні, Тернопіль – 1,5 гривні.