Луцьк: гуртожиток руйнується, а власнику байдуже, ‒ депутат

У Луцьку на Привокзальній, 13а є гуртожиток, що належить швейній фабриці. Власники підприємства не хочуть ремонтувати його та водночас не хочуть безплатно віддавати мешканцям будівлю. Тому вона поступово руйнується, має великі енерговитрати, тріщини, руйнування «козирьків», грибок тощо.

Про це розповіли депутати Луцької міської ради Андрій Осіпов та Ігор Поліщук під час засідання виконкому ради в середу, 17 червня.

Як розповів Поліщук, гуртожиток збудували в 60-роках, тому наразі він в незадовільному стані, адже власники його не ремонтували. В будинку наразі ‒ 99 кімнат та більше 200 мешканців.

На думку Андрія Осіпова, аварійні дашки в будинку можуть впасти та травмувати когось. Тому варто провести громадські слухання разом із представниками влади, мешканцями та власником, щоб вирішити, що із ними робити. Депутат каже, що гуртожиток варто передати на баланс міськради, а потім погодити приватизацію для мешканців, адже зараз вони живуть на Привокальній, 13а «на пташиних правах».

Як повідомила мешканка Валентина Васевич, головним акціонером швейної фабрики є депутат Луцької міськради Олена Голєва, яка, мовляв, «не рахується із позицією мешканців». На фабриці повідомили, що передачу будинку можуть погодити тільки на загальних зборах акціонерів, проте невідомо, чи такі збори проводили.

Член виконкому Юлія Сабатюк розповіла, що люди залишилися сам на сам із власниками будинку. Оскільки є юридична особа – будинковий комітет ‒ можна сформувати «дорожню карту» передачі та відновлення будинку.

Заступник міського голови Лариса Соколовська відзначила, що наразі не можна визнавати аварійність будинку, хоча стан критичний. Комунальники неодноразово його обстежували. Соколовська пропонує запросити Олену Голєву на «етичну» комісію міськради, щоб вона там пояснила, чому довела будинок до такого стану і нібито не хоче його передати мешканцям. Тому вона запропонувала передати будинок в комунальну власність, але не проводити громадські слухання, бо для цього немає причин, мовляв, «Голєва не прийде однозначно», а всі інші ‒ за передачу. Проте вона визнала, що під час сесії міської ради можна тільки надати згоду на передачу будинку, бо це все ж приватна власність, тому його не можна приймати на баланс міськради без згоди нинішнього власника – швейної фабрики.

Член виконкому Богдан Климчук запитав, чому правоохоронці не реагують на те, що власник не дбає про будинок, адже це небезпечно для життя мешканців. Секретар міськради Сергій Григоренко відзначив, що спілкувався із Голєвою щодо цієї проблеми. Депутат пообіцяла прийти на комісію міськради та поспілкуватися із мешканцями.

У підсумку члени виконкому погодилися визнати технічний стан будинку незадовільним, а департамент ЖКГ зобов’язати підготувати на сесію міськради проект рішення про те, щоб надати згоду на передачу будинку в комунальну власність. Також вирішили підготувати збори мешканців у дворі будинку та звернути особливу увагу на аварійні «дашки» в будинку.