У Луцькому «політесі» стартували вибори ректора

У Луцькому національному технічному університеті розпочалося голосування за нового ректора.

Вибори розпочалися 17 червня о 9:00.

Ще до початку виборчого процесу в кабінеті №37 другого корпусу університету, де облаштували виборчу дільницю, зібралися члени комісії, спостерігачі та кандидати на посаду ректора.

Приїхав спостерігати за процесом виборів і начальник Управління роботи з персоналом та керівними кадрами Міністерства освіти і науки України Микола Легенький.

До складу комісії увійшли представники усіх факультетів університету, а також представник від ненаукового складу та від студентства. Головою виборчої комісії є проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Бондарський.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ВИБОРИ РЕКТОРА В ЛНТУ

«У сейфі маємо 552 бюлетені», – зазначив Олександр Бондарський. Після відкриття сейфу представники від кожного факультету перерахували кількість бюлетенів.

Скриньки для голосування надали з міської ради, опечатали їх в університеті безпосередньо перед початком голосування. За порядком на виборчій дільниці слідкують чотири охоронці, також ведуть відеоспостереження за допомогою семи камер. «Камери не встановлені лише у кабінках для голосування,» – зазначає Олександр Бондарський.

Проголосувати зможуть лише ті виборці, котрі внесені до списків та мають документ, що підтверджує особу.

Першим проголосував доцент кафедри машинобудування Юрій Федорусь. Відразу після початку голосування до виборчої дільниці потяглися виборці, щоправда, поки в більшості голосують викладачі.

«Процедура виборів ректора, за якою ми голосуємо сьогодні, нова – в Луцьку наш навчальний заклад перший проводить вибори згідно з новим Законом про освіту», – додав  Олександр Бондарський . Він розповів, що усі 8 претендентів, які подавали документи на кандидатів на посаду ректора, пройшли міністерську перевірку відповідність необхідним вимогам.

Бюлетені надрукувала виборча комісія відповідно до положення про вибори ректора.

«Право приймати участь у виборах ректора мають всі науково-педагогічні працівники, тобто викладачі», – каже голова виборчої комісії. Кількість виборців-викладачів має становити 75% від загальної кількості. Студентів має бути не менше 15%,  в результаті вони отримали квоту 17% через скорочення квоти інших працівників. З-поміж усіх студентів та працівників тих, хто став виборцями, вибирали за допомогою таємного голосування у скриньках. Студенти голосували 2 дні, представників від лаборантів та працівників вибрали шляхом голосування на загальних зборах.

Вже сьогодні університет знатиме ім’я ректора, якщо за одного з кандидатів проголосує понад 50% від загальної кількості виборців (на дільниці в ТНЕУ це 276 осіб).

Якщо ж ректора не оберуть сьогодні, то згідно з положенням про вибори ректора другий тур відбудеться через 7 днів, тобто 25 червня. Перед другим туром організують зустрічі з двома кандидатами, які сьогодні наберуть найбільшу кількість голосів.

Голосування триватиме до 15:00. Вибори вважатимуться такими, що відбулися,  якщо проголосує понад 50% відсотків від загального числа виборців.