Краєзнавець: луцькі депутати «кришували» забудови у Старому місті

Землю в Старому місті терміново треба реєструвати, як історико-культурну спадщину, інакше забудову історичної частини міста не зупинити. Проте у місті «затягують» це питання. Підставою цього може бути лобіювання інтересів будівельних фірм деякими депутатами.

Про це 17 червня на засіданні комісії міської ради з міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму повідомив краєзнавець та представник Комітету захисту культурної спадщини Ігор Левчук.

«Питання, яке стосується заповідника «Старого міста – воно критичне», – зазначив Ігор Левчук. За його словам, пам’ятки в Луцьку масово знищують. Як приклад він навів монастир Бернандинів у центрі міста – там зробили звичайний ремонт, хоча необхідно було зробити реставрацію.

«Заповідник не має статусу землі історико-культурного призначення», – додав Ігор Левчук. Через це заповідник недоотримує фінансування. Критична ситуація і з орендою пам’яток – деякі з них платять за оренду 1 гривню.

Але навіть на цьому порушення не закінчуються «В нас є великий фактаж, ми відправляємо матеріали на Київ», – підсумував краєзнавець.

Також Ігор Левчук розповів, що через відсутність ареалу історичної забудови «будуються де хочуть». Внаслідок цього знищили найстаріше кладовище 12 століття у місті. Також побудували будинок – на Святій Гірці – місці, де стояв перший у місті монастир. «Депутати минулого скликання кришували це питання», – зазначив представник комітету захисту культурної спадщини.

«У Луцьку взагалі немає земель історико-культурного призначення», – зазначив Ігор Левчук. Хоча згідно законодавства, такий статус автоматично має надаватися землям під будівлями пам’яток. Тому краєзнавець вважає, що деякі депутати не зацікавлені у наданні такого статусу землям, бо вони лобіюють інтереси забудовників. Тому якнайшвидше необхідно взятися до вирішення питання з надання землям заповідника відповідного статусу.

Вислухавши пропозиції, комісія вирішила, що вже у четвер після розгляду кандидатур депутати створять робочу групу, яка вивчить проблеми заповідника та займеться розробкою шляхів до їх вирішення.