Допомагати бійцям на 80% важче, ніж раніше, – волонтери

Луцькі волонтери Дмитро Кічук (позивний Діма 37) та Іван Бощук (позивний Луцьк) протягом року займалися допомогою армії у складі громадської організаці «Автомайдан України».

Час від часу вони їздили на передову, відвозили допомогу бійцям. Однак у квітні 2015 року Дмитра Кічука мобілізували, – повідомляє Громадське радіо.

За ним пішов і його побратим Іван. Тепер хлопці не в тилу, а на фронті, де продовжують займатися цією нелегкою справою – волонтерством. Забезпечують всім необхідним батальйон «Донбас Україна».

Коли кореспондент запитує їх про те, що потрібно там – на фронті, бійцям, хлопець говорить, що це, в першу чергу, форма.

Але форму знайти не так складно, як наприклад, той же автомобіль, без якого на війні неможливо повноцінно воювати.

«По волонтерському забезпеченню хлопцям потрібна форма.. Найліпша – беушна натівських зразків. Форму батальйону видали. Але вона годиться для того, щоб построїтись або вийти в місто. А воювати в цій формі нема можливості. Форму я зараз не беру. Тому що ті гроші, які я знаходжу, йдуть на техніку. Я спілкуюся з оптовими купцями. Але на жаль, не вистачає коштів. Бо останнє замовлення – тільки 30 тисяч на ремонт автомобілів. На місці його не поремонтуєш. Зараз знову будемо шукати спонсорів. Там розбиті дороги і машини летять», – каже Кічук.

Хлопці пригадують, як займалися волонтерством раніше і запевняють, що зараз стало значно складніше знайти спонсорів.

Спонсорів знайти стало на 80 % складніше, аніж колись. Вони пригадують, як везли допомогу на схід, тоді коли її назбирали. Тобто такої нагальної потреби не було. А там потрібно вже. «Я звертався до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, але ще офіційної відповіді нема. Він передав те звернення тим самим фондам, з якими ми вже розмовляли», – зазначає він.

Але вони продовжують звертатися до різних організацій та фондів і впевнені: свої своїм допоможуть. Бо ж у батальйоні є хлопці і з Волині. Вони не новачки у військових справах. А пройшли і Іловайськ, і інші гарячі точки. Волонтери закликають і інших долучатися до батальйону).

«На сьогодні є 8 волинян, але постійно відбувається набір. І це дає можливість волинянам потрапити по мобілізації до нас. Всі телефони на сайті «Донбас Україна». Потрапити до нас можуть люди гідні, які не мають судимості і розуміють, куди вони прийшли. В батальйоні проводять співбесіди з усіма, хто планує записатися в батальйон. Нашим бійцям більше 25 років. Це вже люди сформовані, свідомі, які знають, чого туди прийшли», – сказав Дмитро Кічук.

Чоловіки переконують, що будуть стояти до кінця. І в цьому їх підтримує родина.

«Ця війна так швидко не завершиться, і родина налаштована мене підтримувати. Скільки буде потреба, стільки будемо стояти. Можна сісти в автомобіль і поїхати в тому, що є, аби техніка була. А дивлячись по складу батальйону, видно, що люди готові на самопожертву і готові віддати своє життя на службу народу. Хлопці стоять там заради того, щоб люди могли спокійно жити тут. Ми повинні їм дякувати. І разом створювати хорошу армію. А цього не зробиш за рік. Я звертаюсь до всіх. Я готовий йти на співпрацю. Якщо потрібно, то можу зробити від батальйону офіційно звернення, і всі акти-прийому передач. За цих два місяці я витратив не одну сотню своїх збережень», – зазначає Дмитро Кічук.

Щоб допомогти батальйону «Донбас Україна», звертайтесь за телефоном – 0958978867, Дмитро Кічук, позивний Діма 37.

boshhuk-yi-kyichuk ivan-boshhuk