Волинь: УПЦ МП відмовилася від спільної скорботної панахиди

На День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни у Володимирі-Волинському 22 червня відбудуться дві панахиди. Одна – біля Обеліску слави, де правитимуть священники усіх християнських деномінацій міста, окрім Української православної церкви Московського патріархату.

Панахида цієї церкви відбудеться у парку Слов’янський, біля колишньої міської в’язниці, – інформує інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на «Буг».

Мотивація такої поведінки – канонічні заборони, постанови низки церковних соборів про окремість богослужінь цієї церкви.

Клірик церкви, що підпорядковуєть Москві, стверджує, що вона є єдиним канонічним тілом Вселенського Православ’я в країні, українською «помісною церквою». Все це категорично заперечується з боку Української православної церкви — Київського патріархату та частково заперечується з боку Української автокефальної православної церкви.

Окрім того, з початку бойових дій на сході України, Російська Православна Церква, частиною якої є УПЦ МП, назвала війну Російської Федерації з Україною «священною», а окупацію території України «Хрестовим Походом Православ’я».

Не подіяло на керівництво Володимир-Волинського деканату Московського патріархату і звернення районної ради з пропозицією розпочати процес об’єднання всіх конфесій Православної Церкви в Єдину Українську Помісну Церкву.

«Російська Православна Церква має необмежений вплив на УПЦ МП. Саме тому керівництво Київської метрополії, єпископат УПЦ МП не засудили російську окупацію Криму і агресію на Донбасі. Ми переконані, що більшість вірян і священнослужителів цієї конфесії – щирі патріоти України. Тому звертаємося до Вас: вимагайте від керуючих органів Української Православної Церкви Московського патріархату засудження дій сепаратистів так званих ДНР та ЛНР, а також заборони брати участь у служінні священиків, які підтримують ворога», – сказано в зверненні депутатів району до керівництва УПЦ МП.