Рідновіри хочуть храм у Луцьку

До луцького міського голови Миколи Романюка звернулися представники релігійної громади рідної національної української віри «Лад» із проханням виділити земельну ділянку для спорудження храму.

Така розмова відбулася під час прийому громадян 15 червня, ‒ пише Волинський інформаційний портал.

Представники луцької релігійної громади розповіли градоначальнику, що «з відродженням держави відродилася рідна українська національна віра». Тож, і кількість рідновірів зростає. В обласному центрі Волині також є достатньо, стверджували вони, прихильників цієї релігії. Тож постало питання про будівництво храму. Переконані, що місцем його спорудження мала би стати П’ятницька гірка.

Духовний опікун луцької громади рідновірів Микола Демчук переконаний, що тут був священний гай, де відбувалися дійства за участі волхвів. «Тут була наша прадавня святиня», ‒ запевнив чоловік. Бідкався він, що з проханням виділити їм там землю зверталися вони у міськраду ще раніше. Але їм відмовили.

Натомість дісталася та місцина християнам. Там мають намір спорудити капличку на честь Героїв Майдану та Небесної Сотні. Тож рідновіри не наполягають вже саме на цій території, але попросили знайти їм іншу земельну ділянку площею мінімум п’ять соток.