Перевірять сумнівний півмільйонний тендер волинської лікарні

Волинська обласна клінічна лікарня заплатить за ліки фірмі «БаДМ-Б» майже 474 тисячі гривень.

Закупівлю замовник проводив за переговорною процедурою, – повідомляє 4 влада з посиланням на Вісник державних закупівель.

Предмет закупівлі: ліки, кількість – 137 найменувань.

Застосування переговорної процедури закупівлі в обґрунтуванні пояснюють нормами законодавства: «Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 1197-VIІ від 10.04.2014р. – переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників».

В обгрунтуванні переговорної процедури закупівлі зазначено що на другий конкурс надійшла пропозиція лише від ТзОВ «БаДМ-Б».

Варто зазначити, що при оголошенні першого конкурсу на цю закупівлю очікувана вартість закупівлі становила 469,887 тисячі гривень, а перелік предмету закупівлі у документації нараховував 160 найменувань .

В другому конкурсі щодо цієї закупівлі теж зазначено 160 найменувань предмету закупівлі. У звіті про проведення процедури закупівлі предмет закупівлі теж нараховує 160 найменувань. Однак в результатах про проведення переговорної процедури закупівлі вказано, що замовник заплатить 473,951 тисячі гривень за 137 найменувань ліків.

Як пояснює юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко, такі зміни із сумою коштів та кількістю товару можуть змінити вартість одиниці товару та викликати ймовірні порушення у процедурі закупівлі. Перевірити правильність такої закупівлі зможе Державна фінансова інспекція у Волинській області після публікації та звернення ЗМІ.

Нагадаємо, що ТзОВ «БаДМ-Б» часто виграє конкурси із закупівель у лікувальних закладах на Рівненщині та Волині. «Наші гроші» пов`язують цю фірму із єврейською общиною Дніпропетровська, куди входить ймовірний власник товариства Володимир Басс. Засновниками цієї фірми є ТзОВ «БАДМ» та Олександр Дитятковський зі статутними внесками відповідно 99990.00 та 10,00 гривень.