Осіпов переміг Романюка у Львові

Львівський суд визнав, що луцький мер Микола Романюк перевищив повноваження та грубо порушив права депутата.

У Львівському апеляційному адміністративному суді 16 червня розглянули скаргу депутата міськради Романа Бондарука щодо рішення Луцького міськрайонного суду, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Бондарук позивався до суду на дії луцького мера. Депутат вважає, що Романюк порушив його права, не включивши до порядку денного підготовлений ним проект рішення, що стосувався соціального питання.

Щодо цього градоначальник дав пояснення, мовляв, депутат представив не всі необхідні документи.

Бондарука представляв депутат Луцької міськради, адвокат Андрій Осіпов. Він розповів, що згідно із законами України міський голова позбавлений можливості рецензувати чи вказувати депутатам, як готувати проекти рішень.

«Зауважу, що депутат Роман Бондарук підготував проект рішення згідно із регламентом. Також він подав пояснювальну записку, як необхідно, й усе це здав у встановлений строк. Втім, під час 63-ї сесії міськради, його проект рішення не включили у порядок денний і не розглядали. Але неправоту Миколи Романюка вдалося довести й Феміда визначила, що Луцький міський голова грубо порушив права депутата місцевої ради та перешкодив його діяльності, дії мера визнали незаконними», – інформує правозахисник.

«Щодо того, що в Луцькому міськрайонному суді представник Романюка усе «звалив» на секретаря ради, то Феміда, розібравшись, наголосила, що питання діяльності ради забезпечує голова, який і формує порядок денний. Відповідно, він і несе відповідальність за всі дії, які пов’язані з порядком денним та дотриманням прав депутатів», – розповідає Андрій Осіпов.

Чому депутат Бондарук вирішив судитися з мером, він пояснив так, що його проект рішення стосувався того, аби передати в міську комунальну власність будинок-гуртожиток на вулиці Братковського, 31. Зі слів Осіпова, це дозволило б мешканцям безплатно приватизувати свої квартири. Натомість, говорив Бондарук, через дії Романюка людям довелося платити підприємству лише за одну довідку 8-10 тисяч гривень.