Кандидат у ректори ЛНТУ хотіла стати громадянкою Росії

Виконувач обов’язків ректора Луцького національного технічного університету Зоряна Герасимчук у час анексії Криму через суд відстоювала своє право на російське громадянство.

Тему досліджувало Рівненське агентство журналістських розслідувань спеціально для CORRUPT UA.

Про судову справу Зоряни Герасимчук задля отримання російського громадянства Рівненському агентству журналістських розслідувань розповіли джерела в правоохоронних органах.

За інформацією співрозмовника, одразу ж після анексії Криму Росією у березні-квітні 2014 року дочка багаторічного ректора цього вишу Віктора Божидарніка Зоряна Герасимчук взялася оформлювати російське громадянство. В цей час вона саме перебувала на півострові і просила тамтешні вже не підконтрольні Україні органи надати їй російське громадянство. Однак їй відмовили через наявність луцької реєстрації.

Попри це, 28 квітня Зоряна Герасимчук звернулася із позовом проти Федеральної міграційної служби Російської Федерації до Гагарінського районного суду міста Севастополь. Жінка просила надати їй російське громадянство. Що було підставою для цього і на чому ґрунтувався позов, на жаль, не відомо.

Підтвердженням того, що така справа розглядалася в суді, є запис у списку справ, призначених до розгляду в Гагарінському райсуді Севастополя.

Справа Герасимчук З В 2(1)

Інформація про справу Зоряни Герасимчук із сайту Гагарінського райсуду Севастополя

Представляв інтереси Зоряни Герасимчук у суді севастопольський адвокат Артем Тюшляєв.

18 червня того ж року суддя Катерина Матюшева, як свідчить сайт суду, задовольнила позов Зоряни Герасимчук. На жаль, самого рішення Гагарінського райсуду Севастополя у відкритих джерелах знайти не вдалося. В українському реєстрі судових рішень останній документ ухвалений цим судом датується 25 березня. В російські аналогічні реєстри не те що рішення, але й сам суд ще не скрізь внесений.

В автобіографії Зоряни Герасимчук є невеликий період часу, який пов`язує її із Кримом. Так, у 2014 році вона працювала заступником директора Севастопольського Інституту банківської справи УБС НБУ. Вже після цього повернулася на посаду першого проректора ЛНТУ.

Журналісти Рівненського агентства журналістських розслідувань протягом двох днів намагалися поспілкуватися із Зоряною Герасимчук. Спочатку виконувач обов`язків ректора піднімала слухавку і постійно посилалася на зайнятість і відсутність можливості розмовляти, а згодом і взагалі перестала відповідати на дзвінки.

Вдалося поспілкуватися із адвокатом пані Герасимчук Артемом Тюшляєвим. Чоловік підтвердив, що рішення суду у відкритих джерелах немає, однак надавати будь-які документи чи коментувати справу свого клієнта відмовився. На запитання чи було якесь судове продовження цієї справи і чи отримала після виграного суду Зоряна Вікторівна російський паспорт, адвокат відповів, що йому це не відомо.

Нагадаємо, що Зоряна Герасимчук є одним із кандидатів на посаду ректора Луцького національного технічного університету. Вибори ректора відбудуться завтра, 17 червня. Про призначення виборів ректора в ЛНТУ стало відомо наприкінці березня цього року. Згодом, 26 квітня, помер ректор вишу, батько Зоряни Герасимчук Віктор Божидарнік. Нині навчальним закладом керує проректор Зоряна Герасимчук. Загалом на посаду ректора претендує вісім кандидатів.