Волинські членкині Союзу українок збирали гроші бійцям

На Волині місцеві активістки Союзу українок спільно з колегами з Косова збирали кошти для воїнів 14-ї бригади.

Про це пише газета «День».

Минулі вихідні для членів Союзу українок у кількох регіонах Волині відзначилися цікавими зустрічами з соратницями з прикарпатського міста Косова.

На Волинь вони прибули зумисне, аби під час благодійних виступів збирати кошти для допомоги 14-й бригаді, котра базується у Володимирі-Волинському. Бо, кажуть косівчани, своїм землякам, мобілізованим в АТО, вони вже допомогли достатньо, а 14 бригада нині відстоює незалежність України і під Мар’їнкою. І саме звідти на Волинь привезли тіло загиблого 21-річного солдатика з села Хотячів, що біля Устилуга. Його хоронили у неділю, тому суботній концерт косівчан, який мав відбутися у містечку, вирішили відмінити. Адже Хотячів і Устилуг –майже поруч, і біда, котра спіткала родину загиблого воїна, стала загальною. Керівник устилузьких союзянок Ніна Гуд каже, що чекали косівчан і на відкриття української світлиці в місцевому будинку культури. У містечку понад два десятки жінок об’єдналися у Союзі українок, є прекрасний хор. Він також буде займатися у новій світлиці. Проте печальні обставини змінили маршрут поїздки косівчанок на Волинь. Вони виступили з благодійним концертом у Володимирі-Волинському, під час якого продавали гуцульські вишиванки та вироби декоративного мистецтва Прикарпаття. Загалом виручили майже 3 тисячі гривень для допомоги воїнам 14 бригади.

Наступного дня союзянки з Косова та Володимира-Волинського відвідали музей-садибу Лесі Українки у Колодяжному, побували на озері Світязь. Також у складі групи була і голова Союзу українок Орислава Хомик.

Наталія МАЛІМОН